Графенові акумулятори для авто дозолять проїхати 1000 км, а зарядка триватиме лише 8 хв

Група вчених Університету Кордови спільно з корпораціями Graphenano та Grabat Energy завершила розробку акумуляторів нового покоління, які будуть здатні протягом найближчих років здійснити переворот в автомобільній індустрії.

Відкриття графену –  матеріалу, який є потужним альтернативним джерелом виробництва електроенергії, дозволило запустити процес науково-дослідницької роботи по створенню інноваційних електричних батарей. Такі роботи паралельно йшли в Китаї, США, Південній Кореї та інших країнах. Одним з перших перспективних винаходів стала розробка американських вчених Каліфорнійського університету – так званий    суперконденсатор, який був створений на основі графенової плівки і в сотні разів перевищував звичайні акумулятори своєю енергоємністю. Але основною проблемою такого пристрою залишалося те, що він був здатен забезпечувати енергією лише малогабаритні електронні вироби (мобільні телефони, айфони, комп’ютерні планшети тощо).

Іспанські вчені з Університету Кордови були першими, кому вдалося створити справді потужні графенові батареї, з яких будуть комплектуватися акумулятори для електромобілів. В дослідницькій роботі також приймали участь такі відомі інноваційні корпорації, як Graphenano, один з провідних світових виробників графену, та Grabat Energy. Потужність та енергоємність розроблених ними акумуляторних батарей вражає:  такі акумулятори будуть дозволяти автомобілю пробігати 1000 кілометрів до повної розрядки, а для того, щоб знову їх зарядити, потрібно лише 8 хвилин. 

3.jpg

Як зазначають іспанські винахідники, такі експериментальні  пристрої  вже успішно пройшли тестові випробування в двигунах електромобілів німецького концерну BMW. Згідно з їхніми розрахунками, інноваційні акумулятори можуть вирішити проблему низької енергоефективності існуючих, а також вплинути на  зниження  собівартості електромобілів. Таким чином, цей винахід дозволить поступово повністю замінити  шкідливі для навколишнього середовища бензинові двигуни. За словами фахівців Graphenano, серійне промислове виробництво інноваційних акумуляторів може початися вже  в наступному році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка