Готувати будинок до наступної зими потрібно вже цієї зими

В осінньо-зимовий час більше часу перебуваємо вдома - немає роботи на земельних ділянках, незручний час для відпусток. Якщо тепловий комфорт в будинку недостатній в цьому сезоні, то варто глибше вивчити питання споживання енергії для обігрівання будинку і почати планувати зміни, котрі зробити наступного року. Всі роботи по термомодернізації необхідно довірити спеціалістам, але перед цим треба знайти ті питання, на котрі треба звернути увагу і самому орієнтуватися в межах цін енергоносіїв, їхньої сезонної кількості та складнощів різних систем в залежності від площі будинку.

Найбільш економним джерелом тепла є дров’яний котел. Але він вимагає багато зусиль господарів і часто не дає можливості організувати контроль та автоматизацію процесу обігрівання будинком. Пелетні котли вирішують проблему автоматизації, але таке обігрівання досить дороге через високу ціну котла і недешеві пелети.


Газовий котел забезпечує комфорт і тепло, але ціна газу буде рости, що стане фактором відмови від використання газового котла у якості основного.

Електроопалення також є простим і комфортним, але вже зараз вартість такого виду дорожча від типових систем на газі. Електроенергію варто використовувати тільки для роботи теплового насосу (ТН), причому чудовий результат виходить при забезпеченні гарячою водою, а для опалення будинків ТН може використовуватись у паралельній роботі. 

Вже зараз варто підрахувати те, скільки ж дров потрібно заготувати для забезпечення будинку теплом від дров’яного котла, якщо до такого варіанту схиляються мешканці. Адже дрова повинні пройти хоча б дворічну природну сушку, а купивши дрова вже зараз для наступного сезону, можна їх добре просушити влітку, створивши простий сонячний колектор-теплицю з продуванням (який принцип роботи сонячних повітряних колекторів?).

Підрахунок дров проводять не по потужності котла, самому котлу дрова не потрібні, а по тепловтратах будинку. Знаючи витрати газу за сезон, можна підрахувати кількість дров, котрі забезпечать таку ж кількість тепла. Для неутепленого будинку площею 180 кв. м протягом опалювального сезону газовий котел може використати 4800 куб. м газу. Ця цифра показує, що протягом сезону були поповнені тепловтрати будинку на рівні 45000 кВт*год. При теплотворній здатності сухих дубових дров 3,6 кВт/кг, на весь сезон потрібно запасти 14,5 тон дров, враховуючи ККД ефективного котла - 85%.

Потрібна буде досить велика кількість дров, тож ще одне питання потрібно буде згодом вивчити – зменшення тепловтрат за допомогою ефективної системи утеплення та встановлення правильної вентиляції

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка