Honda розробляє фторид-іонні акумулятори для електромобілів, які можуть витіснити літій-іонні

Дослідники по всьому світу шукають наступника літій-іонних акумуляторів для електромобілів, який зберігатиме більше енергії, маючи при цьому меншу ціну і вагу, а також швидше заряджатиметься і буде безпечним у використанні. Японська корпорація Honda спільно із вченими Каліфорнійського технічного університету та лабораторією НАСА розробила фторид-іонні батареї, які мають шанс замінити літій-іонні, пише Green Car Reports.

Замість літію в новому типі акумуляторів використовується фторид. Перевага останнього – в меншій атомній вазі, що дозволяє накопичувати більше енергії. Розробники створили стабільний рідкий фторидно-іонний електроліт, який має провідні властивості за кімнатної температури. Катоди зроблено з міді. Розробники вважають, що фторид-іонні акумулятори потенційно можуть стати новим поколінням акумуляторів завдяки вдесятеро вищій густині енергії, ніж в літій-іонних. Відповідно, електромобілі з фторид-іонними акумуляторами теоретично можуть мати більший запас ходу – близько 500 кілометрів. До того ж, такі акумулятори легші та дешевші.

Ще одна перевага – у виробництві фторид-іонних акумуляторів використовується сировина, видобування та переробка якої завдає навколишньому середовищу менше шкоди у порівнянні з літієм і кобальтом. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: