Голова Житомирської ОДА пропонує прийняти програму, що компенсуватиме 20% вартості встановлення сонячних батарей

6 березня голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич повідомив про намір ініціювати розгляд на сесії облради, що відбудеться у квітні, питання про внесення змін до програми енергоефективності. Вона дозволить мешканцям Житомирщини отримати до 20% компенсації з обласного бюджету на встановлення приватних сонячних електростанцій.

Своє рішення керівник області аргументує тим, що у 2016 році обласною програмою «теплих» кредитів скористалися 3339 громадян і 14 ОСББ. Щоб встановити в себе вдома сонячні батареї треба приблизно 120-160 тис. грн. Житомиряни можуть використовувати їх для власних потреб чи, встановивши додаткове обладнання, продавати електроенергію за «зеленим тарифом».


«В першу чергу до програми ми плануємо залучити фізичних осіб. Я хочу подивитись, наскільки люди готові йти в ногу з часом і вирішити, що краще для них: за рахунок сонячної енергії мати підігрів води, опалення чи сплачувати за житлово-комунальні послуги за нинішніми тарифами», – наголосив голова ОДА.

Минулого року з обласного бюджету на «теплі» кредити пішло 3,5 млн грн. У 2017 році на обласну програму енергоефективності планують додатково спрямувати ще 1 млн. грн. Суму збільшуватимуть, якщо буде попит з боку громадськості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка