Голландці видобуватимуть біогаз на сміттєзвалищах Кіровоградщини

Голландські інвестори мають намір видобувати на законсервованих полігонах твердих побутових відходів Кіровоградської області біогаз для виробництва електричної та теплової енергії. 

Вже у березні компанія "Озон Інвестмент" ("Ozone Іnvestment" LLC), яка є дочірнім підприємством Global Health Fіnancіal Resolutіon Servіces B. V., заснованого у Нідерландах, планує розпочати на сміттезвалищах області бурильні роботи та визначити можливі обсяги видобутку біогазу. 

Голландців цікавлять, перш за все, повністю або частково законсервовані полігони сміттєвих відходів. Добутий біогаз компанія переробляє в чистий метан, який потім  спалює і виробляє електроенергію. В результаті проведення дегазації сміттєзвалище більше не становить екологічної загрози. 

Зараз іноземний інвестор вивчає розміщення полігонів твердих відходів на Кіровоградщині, з'ясовує їх віддаленість від електромереж, наявність інфраструктури та готується досліджувати вміст газу - на скільки років вистачить покладів. Зокрема, голландці вже оглянули полігони в Олександрії та Кіровограді. До слова, останній експлуатується 52 роки, але не може бути закритим через відсутність місця для нового.

Рішення про інвестування коштів в той чи інший полігон для регенерації електричної та теплової енергії ТОВ "Озон Інвестмент" прийме після відповідного аналізу. Для цього інвестор розіслав опитувач, в якому представники місцевих органів самоврядування мають надати необхідну інформацію про наявні сміттєзвалища. Наразі компанія сподівається, що вдасться досягти порозуміння з місцевою владою про виділення землі під регенеруючу установку та будівництво доріг для підвезення необхідного устаткування, а також укласти договори з місцевими обленерго для підключення до мережі. 

На даний момент голландська компанія має домовленості з чотирма областями України про дегазацію сміттезвалищ, які припинили роботу або експлуатація яких добігає кінця. В Україні поки що немає жодного завершеного проекту з видобутку та утилізації біогазу на полігонах ТПВ. Зокрема, на Кіровоградщині налічується 413 полігонів та звалищ, тож співпраця, якщо така матиме місце, буде дуже своєчасною та актуальною. Отож, слово за місцевими чиновниками.

Ексклюзивний партнер ТОВ «Озон Інвестмент» компанія Dates (Німеччина), втілив у життя та обслуговує вже 360 об’єктів у по цілому світу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка