Голландський стартап отримує електрику на рисових полях

Якщо можна заряджати смартфони за допомогою кімнатних кактусів чи фіалок, то чому б не спробувати добувати енергію з рослин, вирощуваних у воді?! Нещодавно вчені голландського стартапу Plant-e оголосили про розробку нової технології, яку можна використовувати для отримання електроенергії з заливних рисових полів, мангрових лісів або на гідропонних плантаціях.

Усе, що знадобиться для цього процесу, - це система пластикових труб, заповнених так званим рослинно-мікробним паливним елементом (Plant-Microbial Fuel Cell). На відміну від інших мікробно-паливних елементів, розробка від Plant-e  не пошкоджує рослину під час роботи, не вимагає процесу зброджування або ферментації і дозволяє виробляти енергію паралельно з вирощуванням рослин в сільськогосподарських цілях, повідомляє ресурс NR2.com.ua.
2.jpg
Уся система працює за рахунок фотосинтезу рослин. Так, частина органічних речовин, що утворилися в процесі рослинного метаболізму, виводиться через коріння в навколишнє середовище (воду). Тим часом бактерії, що живуть навколо кореневої системи рослини, розщеплюють ці речовини, виділяючи вуглекислий газ і вивільняючи протони й електрони. Технологія Plant-e як раз і полягає в тому, щоб «вловити» та правильно використати корисні «залишки». 

Розміщуючи електроди безпосередньо біля бактерій, що виділяють вуглекислий газ, розробники отримують рослинно-мікробний паливний елемент, який генерує енергію. Сам елемент складається з трьох частин: анаеробно-анодної камери, іоноселективної мембрани і аеробно-катодної камери. Вільні електрони передаються на анод. Звідти вони рухаються до катода. Паралельно позитивно заряджені протони водню проходять крізь іоноселективну мембрану в напрямку до катода. У катодній камері вони з'єднуються з киснем і утворюють воду. Під час всього цього процесу й генерується електричний струм. 

3.jpg

Паливний елемент від Plant-e представляє собою пластиковий контейнер площею 50 сантиметрів. Наразі технологія дуже дорога, адже 100 квадратних метрів таких контейнерів обійдеться в 60 тисяч євро. Технологія здатна забезпечити зарядку мобільного телефону, підтримувати роботу точки доступу Wi-Fi або декількох світлодіодних ламп.

Однак, Plant-e обіцяє найближчим часом довести продуктивність своїх 100 квадратних метрів паливних елементів до 2800 кіловат-годин на рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка