Голландські студенти створили сімейний автомобіль на сонячних батареях

Студенти з Технічного університету Ейндговена (Нідерланди) задумали розробити «автомобіль майбутнього». Свою ідею група з 21 студента реалізувала, створивши сімейний автомобіль, що працює на енергії сонця. 

«Ефективний, розумний і зручний» автомобіль Stella Lux розрахований на 4 людини. Молоді розробники працювали над його створенням більше року. А подивитися, на що він здатен, можна буде в жовтні поточного року, коли автомобіль візьме участь у World Solar Challenge в Австралії, повідомляє ресурс Gizmag.com.

Stella Lux отримує енергію з встановлених на даху автомобіля сонячних батарей, які займають площу в 5,8 кв. м. Також авто оснащене додатковим акумулятором ємністю 15 КВт•год. 


Повний заряд забезпечує поїздку на відстань більш ніж 1000 км в нідерландському кліматі або 1100 км в австралійському.  Stella Lux розвиває максимальну швидкість до 125 км/год.

Для досягнення таких показників, автомобіль розробили легким і аеродинамічним. Такі матеріали як вуглецеве волокно та алюміній використали, щоб втримати вагу автомобіля в межах 375 кг. Для оптимізації аеродинаміки через центр автомобіля проходить тунель.

Що стосується майбутніх перегонів у Австралії, то авто нідерландських студентів має подолати 3000 км від Дарвіна до Аделаїди.  При цьому окрім технічних характеристик, до уваги приймається комфортність, практичність і «реалізованість» автомобілів-учасників.


Водій Stella Lux також матиме у своєму розпорядженні спеціально розроблену систему навігації Solar Navigator, яка здатна контролювати погоду та обирати оптимальний сонячний маршрут. 

До інших особливостей Solar Lux можна віднести здатність розблокувати двері автомобіля за допомогою смартфона та спеціальної програми; сенсорний екран з тактильними кнопками, який відстежує напрям руху без участі водія. 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка