Гнучкі акумулятори на основі алюмінію, що заряджаються за 1 хвилину, здатні потіснити літій-іонні елементи

Швидка підзарядка, збільшення терміну експлуатації, зниження собівартості, висока продуктивність – схоже на опис ідеального акумулятора для мобільних пристроїв, про який мріє кожен власник сучасних гаджетів. Однак, це вже не просто мрія. Дослідники зі Стенфордського університету (штат Каліфорнія, США) створили акумулятор, що здатен заряджатися за одну хвилину та має тривалий термін служби. Крім того, новинка може замінити розповсюджені сьогодні літій-іонні та лужні акумулятори, повідомляє інформаційний ресурс ITC.UA

2.jpg

Акумулятор складається з двох електродів, одним з яких є позитивно заряджений анод, а іншим - негативно заряджений катод, виготовлений з алюмінію. Поряд з алюмінієвим анодом і графітовим катодом в експериментальному акумуляторі дослідників зі Стенфорда в якості електроліту застосовується іонна рідина. Сам акумулятор розміщений в гнучкому корпусі з полімерним покриттям.

Особливої уваги заслуговує термін роботи новинки. Результати тестів показали, що алюміній-іонні акумулятори витримують більше 7500 циклів перезарядки без найменшої втрати ємності. Приміром, звичайні літій-іонні батареї витримують близько 1000 циклів заряду-розряду, інші лабораторні спроби у створенні алюміній-іонних акумуляторів, як правило, витримували всього 100 циклів.
 
Крім того, 100% ємності акумулятора можна отримати всього за одну хвилину. 

3.png

Експериментальна батарея також має додаткову перевагу у вигляді гнучкої конструкції, завдяки чому її можна застосувати у галузі гнучкої електроніки. Окрім того, алюміній є дешевшим за літій. Також алюміній-іонна технологія пропонує екологічно чисту альтернативу одноразовим АА і ААА лужним батарейкам.

Єдиний недолік алюмінієвого акумулятора – низька робоча напруга. Батарея генерує лише близько двох вольт електроенергії, що становить близько половини від напруги типового літій-іонного акумулятора. Команда дослідників працює над поліпшенням властивостей матеріалу, з якого виготовлений катод, що призведе до підвищення напруги.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка