"Газпром" зменшив видобуток газу на 19% через Україну

В серпні видобуток газу «Газпромом» знизився на 19% (до 26,5 млрд м3). Про це порвідомляє Агенство газової інформації, а за 8 місяців загальний видобуток зменшився на 20 млрд м3 (за даними Інтерфакс). Причини зниження – зупинка постачання газу в Україну і наповненість на 87,6% європейських газосховищ після теплої минулої зими.


В кінці липня видобуток «Газпрому» впав до чергового сезонного і історичного мінімуму в 825,7 млн м3. Рік тому в цьому місяці видобуток був на 253 млн м3 більшим.

Продаж газу в Європу є головною статтею доходів «Газпрому». Минулий рік від цієї діяльності державна монополія отримала 2,1 трлн рублів прибутку. Але тепер такої суми не буде. «Газпром» вимушений зменшувати ціни поставок газу на 15% через пониження ціни на нафту, до котрої прив’язані довготермінові газові контракти.

Читайте також: Як відмовитися від газу завдяки нічному електротарифу?

Якщо прогнози Мінекономрозвитку і Мінфіну Росії справдяться, а вони вказують на різке падіння цін на російський газ при поставках в далеке зарубіжжя, то це буде коштувати «Газпрому» 4 млрд доларів США (7% виручки). За підрахунками газети «Коммерсант», наступні роки принесуть втрати 9, 11 і 12 млрд доларів США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка