Гамбург перетворюють на місто-сад місцеві жителі

Мешканці Гамбурга розбивають сади та городи на безкоштовно виділених землях мегаполісу.

У другому за важливістю місті Німеччини паралельно з програмами озеленення урбанізованих і колишніх промислових територій, а також міських дахів, в останні роки стрімко розвиваються суспільні програми міського садівництва, передає "Беллона", посилаючись на журнал "Екологія і право".

За словами Юргена Форкель-Шуберта з гамбурзького Комітету з питань міського розвитку та екології, у межах Гамбурга наразі діє близько 30 проектів міського садівництва, які реалізуються як на землях громадського фонду, так і на ділянках, що перебувають у приватному володінні.

«На безкоштовно отриманій ділянці державної землі мешканці мегаполісу можуть споруджувати прості тимчасові споруди, використовувати тільки дощову воду, ставити вулики і отримувати мед, вирощувати квіти, фрукти і овочі, - розповідає фахівець. - Невеликі ділянки приватної землі – з посівною площею близько 40 кв. м – можна взяти в оренду за ціною близько 250 євро у рік - у вартість входять консультації, обладнання для розведення городу і поливна вода».

Наразі загальна кількість членів асоціацій і союзів садівників-любителів у Гамбурзі перевищує 43 тис. осіб, у той час як кількість садово-городніх ділянок сягає 35 тис. на загальній території у 1900 гектарів землі.У «зеленій столиці» Європи, звання якої Гамбург виборов у 2011 році, сади розбивають на територіях шкіл, дитячих садків та інших громадських установ, вирощують овочі та ягоди на дахах закинутих підземних гаражів, а також облаштовують так звані «міжкультурні городи» для налагодження добросусідських зв'язків у районах, де проживає багато іммігрантів з різних регіонів світу.

Як зазначають фахівці, маленькі зелені куточки у такому великому промисловому місті, як Гамбург, виконують не лише екологічну функцію.

«Земля дозволяє людям щось зробити своїми руками, познайомитися з сусідами або людьми з далеких соціальних кіл, спробувати змінити навколо себе район і місто в цілому, – пояснює Юрген Форкель-Шуберт. – Таким чином городянин може втікти з безкрайньої, швидкої і глобалізованої сучасності у більш маленький і осяжний світ – і жити у створеному власними руками куточку».

Багато в чому саме завдяки активній участі громадськості галасливий сучасний мегаполіс перетворився у «зелену столицю». Еcotown вже писав про те, як Гамбург знайшов спосіб поєднати інтереси промисловості з прагненням городян жити у комфортному та здоровому середовищі та завоював титул "Зелена столиця Європи - 2011".

Примітно, що у Німеччині наразі реалізується понад 430 проектів міського садівництва.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка