Нової ГЕС на річці Дністер на Івано-Франківщині не буде

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбук заступник голови Івано-Франківської обласної ради Ольга Галабала, будівництва ГЕС на річці Дністер на території Прикарпаття не буде.

Згідно проекту "Укргідроенерго", на який виділено в тому числі 166 мільйонів дол. та 400 мільйонів євро міжнародних коштів, на верхньому Дністрі на території НПП "Дністровський каньйон" та на території трьох областей планується спорудження 6-ти ГЕС, одна з яких може бути дериваційною, тобто 17км. річки буде текти в "трубі".

"Підписане рішення Івано-Франківської облради про заборону погодження будівництва ГЕС на Дністрі на території нашої області. Також спрямоване звернення до Тернопільської та Чернівецької облрад з проханням прийняти аналогічні рішення.
Швидка реакція на болюче для громад, небезпечне для екології і вбивче для туризму на Дністрі питання стала можливою завдяки більше як 10-річній боротьбі екологічних активістів проти ГЕС на річках Прикарпаття та одностайній державницькій позиції депутатів усіх фракцій в облраді. Ми маємо дивитися в майбутнє, де розвивається сонячна і вітрова енергетика, де природа і безпечне довкілля є однозначним пріоритетом. В майбутнє, де "Дністровський каньйон" і річка Дністер заслужено стає туристичною перлиною, і дискусії про будівництво на ній ГЕС навіть не виникають" - повідомила Галабала.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка