H&M створила плаття з переробленого деніму і деревини

Шведський фешн-рітейлер H&M створив першу сукню з матеріалу, виготовленого з дерева, і переробленого деніму.

Інноваційну тканину назвали Circulose, передає Next Brands

Для нової еко-сукні використали суміш, яка складається на 50% з переробленої джинсової тканини і на 50% - з деревини. Виготовленням тканини займається стартап Renewcell. "Наша розробка розрахована для широкого ринку,- каже директор з маркетингу Renewcell Харальд Каваллі-Б'єркман. - Ми хочемо перевести всю цю галузь на відновлювані матеріали і поступово відучити її від використання первинних матеріалів, будь то бавовна або поліестер".

Компанія подрібнює бавовну, перетворює його в целюлозу, формує в листи, схожі на папір, а потім відправляє на фабрику. Далі матеріал розчиняють і пропускають через обладнання, яке перетворює його у волокна, які за якостями відповідають первинному бавовні або шовку.

Найближчим часом стартап планує перейти на 100% використання переробленого деніму. Однак для першого матеріалу, щоб виконати необхідні обсяги виробництва, була використана деревна маса. Джинси для переробки отримали від компанії, яка збирає старий непотрібний одяг у США і Канаді.

Примітно, що фабрика, яка займається новим виробництвом, використовує тільки поновлювані джерела енергії, а на кожен кілограм виробленого матеріалу Renewcell забезпечує дворазову компенсацію вуглекислого газу в атмосферу.

H&M, яка раніше оголосила про плани щодо повного переходу на перероблені або екологічні матеріали до 2030 року, співпрацює з Renewcell з 2017 року - моменту його заснування. Нове плаття увійде в преміальну лінію Conscious Exclusive і буде продаватися за ціною 149 доларів. Перше плаття з Circulose – тканини, яка буде виготовлена зі старого одягу, а за якістю не відрізнятиметься від нової, з'явиться у магазинах H&M вже у березні 2020 року.

На першому етапі Renewcell планує виготовляти 7 тисяч тонн одягу на рік. На даний момент стартап збирає кошти на будівництво другої фабрики з потенційною річною потужністю до 60 000 тон одягу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: