Грецький острів повністю перейде на електротранспорт

Острів Астіпалія(Греція) у південно-східній частині Егейського моря повністю переведуть на електротранспорт протягом найближчих двох років весь.

Проект вуглецево-нейтральної транспортної системи реалізує німецька компанія Volkswagen спільно з урядом: відповідний меморандум підписав заступник міністра закордонних справ Греції з питань економічної дипломатії та відкритості Константінос Фрагоянніс, передає vedomosti

Зокрема, на електромобілі пересядуть всі служби острова, включаючи поліцію і пожежників, а також два автобуси, які працюють на єдиному маршруті протяжністю 10 км.

Volkswagen також переведе прокатні контори на парк з 50 електромобілів своїх моделей ID.3 і ID.4, 100 електричних мопедів виробництва входить в німецький концерн іспанської марки SEAT і близько 70 електричних велосипедів. Компанія побудує на острові мережу своїх зарядних станцій Elli - приблизно 230 приватних і кілька громадських пунктів.

Зарядка електротранспорту буде здійснюватися за допомогою відновлюваних джерел енергії .

Послуги з каршерінгу та спільних поїздок будуть доступні через мобільний додаток як туристам, так і жителям острова. Volkswagen і грецька влада розраховують, що впровадження цих послуг дозволить скоротити парк транспорту на острові приблизно до 1000 одиниць. Таким чином, експеримент повинен показати, наскільки жителі окремо взятої спільноти готові перейти на електромобілі або відмовитися від володіння власним транспортним засобом на користь послуг каршерінга.

За прогнозами Volkswagen, перехід до зеленої транспортної системи збільшить потребу острова в електроенергії на 15%. Зараз Астіпалія, як і більшість невеликих грецьких островів, забезпечується електроенергією від електростанції, що працює на викопному паливі. Але додаткові потреби - за умовами проекту - забезпечуватимуться виключно за допомогою сонячної та вітроенергетики. Обсяги інвестицій в проект поки не розголошуються.

В цілому Греція планує вкласти в сектор енергетики близько 45 млрд євро в найближчі 10 років. У 2019 році понад 20% електроенергії надійшло з відновлюваних джерел. Частка вугільних ТЕС, яка 10 років тому становила майже 50%, швидко скорочується: до 2028 року уряд розраховує вивести з експлуатації всі електростанції цього типу.

Проект розрахований на шість років.

Острів Астіпалія площею близько 100 кв. км є частиною архіпелагу Додеканес. Мережа автодоріг складається приблизно з 30 км основних, 40 км другорядних і 120 км сільських трас. На острові проживає 1334 людини, парк транспортних засобів складається приблизно з 1000 мопедів і мотоциклів, 500 легкових і комерційних автомобілів. До початку пандемії острів щорічно відвідувало понад 70 000 туристів. Мережа громадського транспорту складається з одного маршруту. На острові також є три невеликі контори з прокату автомобілів, які працюють тільки влітку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка