Греція закрила вугільні енергоблоки загальною потужністю 1,2 ГВт

Греція вивела з експлуатації чотири найбрудніші вугільні теплові енергоблоки загальною потужністю 1,2 ГВт.

Регулюючий орган з енергетики (RAE) Греції анулював ліцензію на видобуток вугілля для вугільних блоків Public Power Co. Kardia 1 і 2 і Amyntaio 1 і 2, передає balkangreenenergynews.com

Частка чотирьох енергоблоків у виробництві теплоенергетики, що працює на бурому вугіллі, становила 27%.

Kardia PPC вивела два своїх підрозділи в автономний режим у червні 2019 року, коли вони вичерпали 17 500 робочих годин, на які вони мали право відповідно до екологічного законодавства Європейського Союзу у рамках режиму відмови. Електростанція Amyntaio, яка відпрацювала свої 17 500 годин у листопаді 2018 року, все ще продовжувала працювати до 2 травня минулого року.

Системи, що працюють на бурому вугіллі, які тільки що були зняті з експлуатації, були одними з найгірших забруднювачів в ЄС протягом десятиліть. У період з 2012 по 2019 рік Kardia 1 і 2 викидали пил, який майже у 15 разів перевищував допустиму межу. Amyntaio перевищила допустимий рівень за діоксидом сірки більш ніж у шість разів.

"Офіційний висновок з експлуатації чотирьох буровугільних установок підкреслює нагальну необхідність підтримки буровугільних регіонів країни, які вже стикаються з наслідками колапсу виробництва бурого вугілля у Греції, - сказав Нікос Манцаріс, старший політичний аналітик Green Tank. - Греція має всі можливості повністю перейти від бурого вугілля до чистої енергії соціально справедливим чином без "посередництва" викопного газу у якості "перехідного палива".

Зараз Греція має 2,2 ГВт вугільних потужностей, що залишилися на півночі, в Західній Македонії, з яких 1,6 ГВт - це п'ять енергоблоків заводу Агіос Дімітріос, а решта 612 МВт - в Кардії 3 і 4. PPC також має два бурих заводи на півострові Пелопоннес, у мегаполісі. Вони повинні бути закриті у 2023 році.

У 2019 році Греція оголосила, що поступово відмовиться від бурого вугілля до 2028 року і замінить вугільні потужності поновлюваними джерелами енергії. Балканська країна розраховує на власні кошти і європейські кредити для пожвавлення своїх вугільних регіонів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка