Греція виведе з експлуатації 80% вугільних станцій

Греція виведе з експлуатації 80% державних електростанцій, що працюють на вугіллі до 2023 року.

Про плани щодо поетапної відмови від використання вугілля у виробництві електроенергії оголосив уряд країни, передає ruscable

Урядом Греції передбачена також перепідготовка працівників енергетичної галузі у найбільш залежних від використання вугілля регіонах країни до 2023 року і підтримка розвитку відновлюваної енергетики.

На реалізацію поставленої мети Греція виділить найбільші за останні роки інвестиції у розмірі €5 млрд.

Заплановані урядом країни інвестиції сприятимуть створенню понад 8 тис. робочих місць в регіонах Західна Македонія (Western Macedonia) і Мегалополі (Megalopoli), особливо залежних від вугілля. Державна енергетична корпорація (Public Power Corporation) Греції оголосила про стратегічні плани будівництва у Західній Македонії сонячних електростанцій сумарною потужністю 2,3 ГВт.

За прогнозами міжнародної аналітичної та консалтингової компанії GlobalData, до 2030 року виробництво електроенергії на базі вугільного палива у Греції знизиться до менше 10% або повністю зникне.

Протягом поточного десятиліття в країні очікується стрімке зростання ВДЕ-генерації, включаючи розробку проектів малих гідроелектростанцій. У період 2020-2030 років збільшення загальної встановленої потужності об'єктів генерації в країні на 85-90% відбудеться за рахунок реалізації проектів будівництва ВДЕ-генерації, з яких 55-60% припадатиме СЕС.

В даний час у Греції більше 25 ГВт потужностей сонячної і вітрової генерації знаходяться на етапі отримання дозволів або вже на стадії будівництва. Це стало можливим завдяки заходам, що вводяться, щодо скорочення часу подачі заявок на проекти будівництва ВДЕ-генерації, введення сертифікатів на використання ВДЕ, підвищення енергоефективності та планування будівництва шельфових ВЕС.

У 2015 році вугільними електростанціями у Греції вироблялося 41,6% електроенергії, проте до 2019 року цей показник впав до 27,9%. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: