Греція створила міністерство для боротьби з наслідками зміни клімату

Греція створила Міністерство з кліматичних криз і цивільного захисту.

Нове відомство заснував уряд після руйнівних лісових пожеж, передає balkangreenenergynews.com

Балканська держава отримала свій перший високопоставлений урядовий департамент, який буде розробляти плани щодо зміни клімату та усувати його наслідки.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс призначив керівником Міністерства з кліматичних криз і цивільного захисту Христоса Стіліанідіса.

Цей крок був зумовлений найстрашнішими лісовими пожежами в історії країни і супроводжувався вибаченнями прем'єр-міністра за недостатню реакцію. Колишній єврокомісар з гуманітарної допомоги та управління кризами Крістос Стіліанідіс родом з Кіпру, але йому буде надано грецьке громадянство.

"Наслідки зміни клімату випередили нас, і ми повинні без зволікання прискорити серйозні зміни, - сказав він. - Запобігання і готовність до стихійних лих - це найефективніша зброя, яка у нас є".

Христос Стіліанідіс був представником уряду Кіпру до того, як став єврокомісаром.

Кабінет міністрів в Афінах заявив, що він, мабуть, самий здібний європейський політик на цей пост. За даними уряду, Стіліанідес володіє досвідом, міжнародним авторитетом і хорошими зв'язками.

У перші дні серпня у Греції було зареєстровано майже 1300 пожеж. Острів Евія або Евбея, Пелопоннес і Аттика, де розташовані Афіни, постраждали найбільше. "Боротьба з кліматичною кризою вимагає, щоб ми змінили все: виробництво, пересування, будівництво", - підкреслив він, додавши, що всі випалені райони оголошені лісовідновлюваними відповідно до Конституції. Кіріакос Міцотакіс висловив надію на досягнення міжпартійної угоди щодо першого в країні закону Про зміну клімату.

«Багато пожеж були підпалами, - визнав прем’єр-міністр, заперечивши чутки про звільнення у такий спосіб площі для встановлення вітроелектростанцій - Уряд вкладе кошти у літаки, які будуть боротися з наступними пожежами, і вказав на необхідність більшого страхування нерухомості від стихійних лих».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка