Греція повністю відмовиться від вугілля до 2023 року


Влада Греції вирішила припинити використання вугілля до 2023 року.

Уряд звернеться за допомогою ЄС у разі необхідності підтримати Західну Македонію - регіон, де видобувають вугілля вже 60 років, передає metallurgprom.org

"Генеральний план витрачання вугілля передбачає розвиток галузі виробництва електроенергії, а також органічного землеробства, агротуризму і, чому б ні, промислового виробництва, - зазначив міністр енергетики Греції Костіс Хацидакіс. - Ми хочемо забезпечити справедливий перехідний період для жителів Західної Македонії, які народилися і виросли з вугіллям".

Натомість губернатор області Західна Македонія Георгіос Касапідіс впевнений, що трьох років недостатньо для переходу на відновлювані джерела енергії. "Ми хочемо, щоб місцева галузь виробництва електроенергії збереглася, - пояснив він. - Вугілля можна замінити сонячними панелями, воднем, геотермальними джерелами енергії". 

Вугільна промисловість є однією з базових галузей економіки Греції останні 60 років. Рішення відмовитися від використання вугілля призведе до масових звільнень і мільярдних збитків. Закриття кожної теплоелектроцентралі на вугіллі призводить до скорочення сотень робочих місць. Більше того, за оцінками експертів, кожне таке скорочення на ринку виробництва електроенергії спричинить втрату трьох робочих місць і в інших сферах.

За даними промислової палати Греції, відмова від вугілля призведе до скорочення 25 тисяч робочих місць, а економіка регіону втратить мільярд євро.

У Німеччині та Польщі вугільні шахти будуть існувати ще багато років. Так, у січні 2019 року офіційний Берлін прийняв державну програму поступової відмови від вугільної генерації електроенергії до 2038 року. Федеральний уряд виділив 40 мільярдів євро на фінансування енергетичного переходу тим федеральним землям, які використовують буре і кам'яне вугілля з метою виробництва електроенергії. Жителі Західної Македонії вважають, що потрібно застосувати аналогічний підхід, щоб уникнути появи міст-привидів.

"У цьому регіоні немає полів, на яких можна займатися сільським господарством або скотарством, залізниці, порту, а тільки вугілля і більше нічого, - говорить Янніс Факідіс. - Чи стануть великі компанії інвестувати в розвиток бізнесу, якщо немає навіть базової інфраструктури?".

До недавнього часу Греція разом з Німеччиною, Польщею і Чеською Республікою забезпечувала більше третини світового виробництва вугілля. Кар'єр Птолемеї у Західній Македонії - найбільший на Балканах і досі відповідає за 30% виробництва електроенергії в країні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка