Греція перетворить вугільний регіон на центр з виробництва «зеленого» водню за 2,5 млрд євро

Греція перетворить регіон Західна Македонія у центр з виробництва «зеленого» водню за 2,5 мільярда євро.

Проект "Білий дракон" розробляють газові, нафтові та будівельні компанії спільно з науково-дослідними інститутами Греції та іноземними партнерами, передає balkangreenenergynews.com

Для виробництва «зеленого» водню мають намір використати фотоелектричні станції загальною потужністю 1,5 ГВт, які мають намір встановити у Західній Македонії, яка в даний час є центром бурого вугілля в Греції.

Водень буде вироблятися за допомогою електролізерів, що працюють на фотовольтаїці, і використовуватися у різних галузях промисловості і секторах. Частина водню повинна бути транспортована на три нафтопереробні заводи і завод грецьких добрив і хімікатів (ELFE) для промислового використання.

У той час як Білий дракон передбачає транспортування зеленого водню - палива виробленого з води з використанням електроенергії з відновлюваних джерел трубопроводами природного газу. Проект призначений для централізованого теплопостачання, експорту по Трансадріатичному трубопроводу (TAP) і заправки автобусів і вантажівок.

Всі інвестиції можуть бути збільшені до 4 мільярдів євро, залежно від розміру сонячних електростанцій, які будуть встановлені. За прогнозами, до 2028 року потужність з виробництва водню досягне 3,9 ГВт, або 16 000 тонн на рік.

Навколо проекту «Білий дракон» об’єднаються Public Gas Corp. (DEPA), який є координатором галузевої групи, в яку входять моторне масло, оператор грецької газотранспортної системи (DESFA), Mytilineos, Hellenic Petroleum, Terna і польський виробник автобусів Solaris. Також беруть участь Центр досліджень і технологій Hellas-CERTH (відомий також під грецькою абревіатурою EKETA) і Національний центр наукових досліджень Demokritos.

Десятирічний план розвитку DESFA вартістю 540 мільйонів євро, нещодавно схвалений регулюючим органом з енергетики, зосереджений на проектах з транспортування та зберігання водню та інших поновлюваних газів в рамках програми декарбонізації країни. Компанія має намір побудувати трубопровід протяжністю 122 кілометри в Західній Македонії вартістю 110 мільйонів євро. Існуюча інфраструктура повинна бути адаптована, щоб мати можливість змішувати водень з викопним газом.

Європейська комісія до 7 травня отримує пропозиції від членів Європейського альянсу чистого водню з відновлюваних і низьковуглецевих водневих технологій і рішень. Це одна з можливостей для грецьких компаній та їх партнерів за планом під назвою "Білий дракон" розвивати його далі. Коаліція вже подала заявку на отримання статусу важливого проекту, що представляє загальний Європейський інтерес (IPCEI), в контексті програми "Воднева Європа".

Дві інші пропозиції вже були представлені у зелений фонд Греції. Одна з них передбачає використання осаду стічних вод для виробництва водню, який буде живити муніципальні сміттєвози. Інший - для перетворення громадської будівлі в структуру з позитивним енергетичним балансом, де надлишок енергії буде використовуватися для виробництва водню для автомобіля швидкої допомоги.

Ще одним великим проектом "зеленого водню", що має відношення до Південно-Східної Європи, є проект" Блакитний Дунай", вартість якого оцінюється у 5,8 мільярда євро. Німеччина, Австрія, Чеська Республіка, Угорщина, Словаччина, Хорватія, Румунія і Болгарія планують розвивати виробничу потужність у 2 ГВт.

Воднева стратегія Європейського Союзу націлена на 6 ГВт відновлюваних водневих електролізерів і виробничу потужність в один мільйон тонн відновлюваного водню до 2024 року і 40 ГВт і 10 мільйонів тонн - до 2030 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка