Гренобль стане зеленою столицею Європи

Гренобль, розташований на південному сході Франції, завоював титул Європейської зеленої столиці 2022 року.

Великий промисловий, науковий і університетський центр французьких Альп випередив естонський Таллінн, італійський Турин і французький Діжон, передає euro-pulse

Гренобль особливо відзначився у боротьбі з шумом і зміною клімату, ефективному використанні енергії, розвитку «зеленого» транспорту, а також «стійкому» використанні земель.

Онлайн-церемонія оголошення переможця пройшла у нинішній зеленій столиці - Лісабоні. У 2021 році цей титул носитиме фінське місто Лахті.

Крім європейської зеленої столиці 2022 року на церемонії назвали міста, які завоювали звання «Європейський зелений лист 2021». Це звання присвоюється за тією ж схемою, що і звання Зеленої столиці, але претендувати на нього можуть міста з населенням не більше 50 тисяч чоловік. Наступного року ними стануть болгарське місто Габрово і фінське місто Лаппенранта біля самого кордону з Росією.

Єврокомісія присуджує титули «Зелена столиця Європи» і «Європейський зелений лист" щорічно з 2011 року. Їх удостоюються міста за найефективніші рішення для сталого розвитку.

Міста-фіналісти оцінює міжнародне журі - експерти у галузі сталого розвитку - за 12 критеріями, серед яких якість повітря та води, підтримка біорізноманіття, розвиток «зеленого» міського транспорту та стратегічне планування у галузі сталого розвитку. Крім того, щоб завоювати титул Зеленої столиці, місто має показати, що його мешканці залучені до «зелених» ініціатив.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: