Глобальне потепління збільшить кількість загрозливих опадів

У світі підвищення температури призведе до збільшення екстремальних опадів.

Про це йдеться у новому дослідженні Університету Ньюкасла (Великобританія), опублікованому Nature Reviews Earth & Environment, передає hightech.fm

«Підвищення температури є основним фактором збільшення екстремальної інтенсивності короткочасних опадів, які, як правило, відбуваються влітку і викликають небезпечні раптові повені у Великобританії, - зазначають кліматологи. – Необхідно вжити заходи для адаптації до зміни клімату».

Міжнародна команда вчених проаналізувала дані спостережних, теоретичних і модельних досліджень з метою зясувати причини екстремальних дощів і раптових повеней.

«Екстремальні опади посилюються з потеплінням, як правило, зі швидкістю, що відповідає збільшенню атмосферної вологості, - зазначають дослідники. - Підвищення температури в деяких регіонах впливає на короткочасні сильні зливи в набагато більшій мірі».

Зміна клімату зумовлює більш спекотне і сухе літо і більш теплі і вологі зими, пояснює професор Фаулер з Університету Ньюкасла. «В минулому ми намагалися вловити деталі екстремальних дощових опадів, оскільки вони можуть бути сильно локалізовані і відбуватися протягом годин або навіть хвилин, - каже він. - Завдяки нашому новому дослідженню ми тепер знаємо більше про те, як справді сильні дощі можуть вплинути на зміну клімату: оскільки більш тепле повітря містить більше вологи, інтенсивність дощу збільшується з підвищенням температури».

Нове дослідження доводить, що локальні раптові повені, ймовірно, стануть особливістю клімату у майбутньому.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка