Глобальне потепління рекордно ослабило течію Гольфстрім за останні тисячу років

Через глобальне потепління потужність Атлантичної меридіональної циркуляції і течії Гольфстрім рекордно ослабла вперше за останні тисячу років.

Про це йдеться у дослідженні міжнародної команди вчених з Ірландії, Великобританії та Німеччини, передає hightech.fm

«Збільшення кількості опадів і посилене танення льодовикового щита Гренландії додають прісну воду у теплу течію Гольфстрім, що знижує її солоність, а, отже, і щільність, - пояснюють науковці. - При цьому менша кількість води опускається на глибину, і потік води слабшає».

Гігантська система циркуляції океану впливає на погодні умови у Європі і пояснює "холодну пляму" у північній частині Атлантики.

Дослідники пояснили, що зазвичай Гольфстрім працює «як гігантський конвеєр», що несе теплі поверхневі води з екватора на північ і відправляє холодні, глибинні води назад на південь. Вона переміщує майже 20 млн кубометрів води у секунду, що майже у 100 разів більше потоку Амазонки. Попередні дослідження показали уповільнення океанічної течії приблизно на 15% з середини ХХ століття.

Вчені вперше об'єднали десятки досліджень Гольфстріму і відтворили повноцінну картину еволюції системи за останні 1600 років. Результати дослідження показали, що течія була відносно стабільною до кінця XIX століття. Із закінченням льодовикового періоду, приблизно у 1850 році, океанічні течії почали зменшуватися, а потім, починаючи з середини ХХ століття, ще значно ослабли. Вже у спеціальній доповіді про океани за 2019 рік Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) із середнім ступенем впевненості був зроблений висновок про те, що «у порівнянні з 1850-1900 роками відбулося ослаблення течії".

Дослідники відзначають, що їхні висновки дають додаткові незалежні докази цього висновку і ставлять його у більш довгостроковий палеокліматичний контекст.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка