Гірськолижні курорти Франції перейдуть на водневу техніку

У Франції 250 гірськолижних курортів перейдуть на водневу снігоочисну техніку.

Таке рішення було прийнято у рамках зобов’язань скоротити прямі викиди CO2 до нуля до 2037 року, передає energosmi

«Дизельне обладнання для підготовки схилів виробляє 94% вуглецю, що виділяється французькими лижними станціями, а решта припадає на роботу підйомників і снігоприбирального обладнання», - пояснив глава галузевої групи Domaines Skiables de France Олександр Маулін. - Ми є джерелом забруднення і збираємося боротися з цим, перш за все допомагаючи з виробництвом водневих снігоочисників».

Наразі лижне лобі працює з французькою комісією з альтернативних енергій та атомної енергії, а також з трьома основними постачальниками машин для підготовки схилів: німецькою Kaessbohrer Gelaendefahrzeug AG, італійською Prinoth SpA і місцевим виробником CM Dupon. Передбачається, що перший водневий снігоочисник з'явиться на ринку через п'ять років.

За словами Олександра Мауліна, найбільші лижні станції Франції зазвичай замінюють свої снігоочисники кожні п'ять сезонів, а більш дрібні — кожні 10 років. Таким чином, весь французький парк машин для підготовки схилів може бути переведений на водень протягом десятиліття, після періоду тестування і відпрацювання помилок.

Гусеничні машини, що важать більше 10 тонн, у середньому коштують 400 000 євро за одиницю, повідомляє Domaines Skiables de France. «Виробники будуть компенсувати витрати на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи для водневої енергетики у ціні своїх снігоочисників», -  сказав Олександр Маулін.

10% з 379 мільйонів євро, які французькі гірськолижні курорти у середньому витрачали щорічно у період з 2016 по 2019 рік, припало на снігоприбиральну техніку, повідомляє Domaines Skiables de France.

На снігоприбиральні машини припадає 94% прямих викидів французької лижної станції, на підйомники - 4% і снігоприбиральне обладнання - 2%

Французький альпійський курорт Ла Плань, найбільший у світі за кількістю відвідувань лижників, має 30 снігоочисників для підтримки своїх 225 кілометрів трас.

Франція представила план на 7 мільярдів євро з використання водню у промислових процесах і транспорті, щоб скоротити виробництво вуглекислого газу на 6 мільйонів тонн до 2030 року

Французькі гірськолижні станції залучають 10 мільйонів відвідувачів кожну зиму, і мета нульового викиду вуглецю не включає їх викиди.

Курорти намагаються спонукати своїх клієнтів до більш екологічних подорожей, а деякі пропонують знижки на скі-паси для тих, хто прибуває поїздом або на загальних транспортних засобах.

На зимові види спорту припадає близько 10 мільярдів євро, або 5-10% туристичної галузі Франції. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: