General Electric розробляє 3D-принтер для морських вітроенергетичних установок

Американська компанія General Electric розробляє найбільший у світі 3D-принтер для морських вітроенергетичних установок.

Корпорація реалізує проект спільно з інститутом Fraunhofer IGCV і німецькою компанією voxeljet AG, передає news.myseldon.com

3D-принтер для морських ВЕУ покликаний оптимізувати виробництво ключових компонентів 14-мкегаватної морської вітряної турбіни Haliade-X.

Агрегат зможе друкувати форми для виливки компонентів гондоли GE Haliade-X, кожна з яких може важити більше більше 60 метричних тонн. Це скорочує час виробництва виробу з десяти і більше тижнів до двох. Крім того, очікується, що використання 3D-принтера зменшить вуглецевий слід продукту за рахунок усунення необхідності транспортувати великі деталі.

Розробка 3d-принтера фінансово підтримується Федеральним міністерством економіки та енергетики Німеччини.

Партнери планують запустити проект у третьому кварталі 2021 року, а перші випробування принтерів почнуться у першому кварталі 2022 року.

Проект включає в себе розробку нового широкоформатного 3D-принтера, здатного виготовляти форми для виливки дуже складних металевих деталей різних форм і розмірів, що складають гондолу морської вітряної турбіни. Процес 3D-друку, заснований на технології Voxeljet "Binder-Jetting", може бути налаштований для друку форм діаметром до 9,5 метрів і вагою більше 60 тонн.

Німецький інститут технологій лиття, композитів і обробки (Fraunhofer IGCV) відповідає за питання технології лиття і матеріалів, а також за Цифровий моніторинг процесів. «Ми уважно стежимо за терморегулюванням під час лиття і підбираємо ідеальні пропорції матеріалів для друку, — повідомив доктор Даніель Гюнтер, керівник відділу процесів формування і формувальних матеріалів Fraunhofer IGCV. - У рамках проекту ми розробимо і протестуємо нові підходи до моніторингу процесів".

Грунтуючись на попередньому досвіді, команда розраховує значно зменшити вплив на навколишнє середовище процесів виробництва вітряних турбін типу Haliade-X.

Це не перший проект GE в області 3D-друку компонентів вітрових електростанцій. У минулому році компанія об'єдналася з низкою партнерів для друку щогл вітрогенераторів.

На початку поточного року GE Research, GE Renewable Energy і LM Wind Power (належить GE) були обрані Міністерством енергетики США для дослідження у сфері тривимірного друку лопатей вітряних турбін.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка