General Electric розблокувала $150 млн для будівництва на Запоріжжі вітропарку потужністю 98 МВт

General Electric спільно з Long Wing Energy S.C. A.(Люксембург) інвестують $150 млн у будівництво у Запорізькій області вітроелектростанції потужністю 98МВт.

Як йдеться у повідомленні GE у четвер, 26 липня, GE Energy Financial Services (GE EFS), як міноритарний інвестор проекту, працювала з фінансовою установою уряду США OPIC, щоб розблокувати проектне фінансування для проекту Запорізької ВЕС, який реалізується з 2009 року, передає Енергореформа

«GE та Long Wing Energy оформили пакет боргового фінансування у розмірі $150 млн для першої черги Запорізької вітроелектростанції, яка включатиме 27 вітряних турбін GE Renewable Energy 3,6 МВт з діаметром ротора 137 м, висотою щогли 110 м і 15-річною угодою про повне обслуговуванні ("FSA"), - наголошують у компанії. - Позикове фінансування буде надано OPIC, а JP Morgan виступить хедж-провайдером».

Запорізьку ВЕС зведуть за межами населених пунктів на території Дівнинської, Добрівської, Дунаївської, Гірсівської, Надеждинської(Приазовський район), Мордвинівської(Мелітопольський район) сільських рад. На території зазначених шести сільських рад планується встановити 167 вітряних турбін з лінією електропередач 330 кВ на території Новинської сільської ради, а також за межами населеного пункту.

Примітно, що Запорізька ВЕС стане для General Electric четвертим проектом ВЕС в Україні із залученням власного фінансування та вітрогенераторних технологій.

Крім спонсора проекту LongWing Energy його співінвестором виступає VLC Renewables.

Передбачається, що Запорізьку ВЕС введуть в експлуатацію у 2020 році, станція вироблятиме понад 330 тис. МВт-год електроенергії у рік, що вистачить для забезпечення енергопотреб близько 170 тис. домогосподарств.

У майбутньому потужність Запорізької ВЕС мають намір збільшити до 500 МВт.

В кінці 2017 року OPIC схвалив проект надання кредиту на $150 млн і страхування з перестрахуванням на суму до $320 млн для будівництва компанією EuroCape вітроелектростанції у Запорізькій області. Загальна вартість будівництва ВЕС тоді оцінювалася в EUR466 млн ($560 млн).

Передбачалося, що Apollo Global Management LLC для його реалізації виділить мезонінний кредит на EUR200 млн, а компанія LongWing Energy S. C. A., як акціонер інвестує в капітал EuroCape і надасть йому позику на загальну суму до EUR 84 млн (ця цифра може включати до EUR 34 млн інвестицій від GE).

У свою чергу OPIC в рамках проекту погодилася виділити кредит на суму до $150 млн. Крім того американська фінустанова застрахує кредит на суму до $225 млн для Apollo, а також відсотки по цьому кредиту на суму до $50 млн. У рамках проекту страховку інвестицій LongWing в обсязі до $81 млн, як передбачалося, повинні були забезпечити Liberty MutualInsurance Europe Ltd і Indian Harbor Insurance Company (XL Catlin). У свою чергу OPIC перестрахує ризик цих компаній на суму до $45 млн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: