Гаазький суд зобов’язав нафтового гіганта вдвічі скоротити викиди вуглецю

Окружний суд Гааги (Нідерланди) зобов'язав нафтову компанію Shell до 2030 року скоротити викиди CO2 на 45% порівняно з 2019 роком.

Така постанова, за оцінками юристів, створила прецедент для потенційних судових позовів щодо інших великих компаній, чия діяльність призводить до забруднення навколишнього середовища, пише газета The Wall Street Journal, передає mind.ua

Це відповідає рекомендаціям ООН для держав-членів для стримування підвищення середньої температури на землі у межах 1,5 градусів Цельсія від рівня доіндустріальної епохи.

Суд не пояснив, яким чином повинні здійснюватися необхідні скорочення або як він має намір контролювати і забезпечувати виконання постанови.

Цивільний позов проти Shell порушило місцеве відділення міжнародної екологічної організації "Друзі Землі", що базується в Амстердамі. Екологи стверджують, що видобуток нафти і природного газу компанією сприяє зміні клімату. Вони звернулися до суду, щоб забезпечити примусове скорочення викидів Shell.

Справа розглядалася в Гаазі у грудні. Shell заявляє, що зміна клімату є більш широкою проблемою суспільства і недоцільно вимагати скорочення викидів від однієї окремо взятої компанії.

В електронному листі, який наводить телеканал CNBC, офіційний представник Shell повідомив, що там "розраховують оскаржити сьогоднішнє рішення суду".

«Потрібні термінові заходи по боротьбі зі зміною клімату, тому ми активізували наші зусилля, щоб до 2050 року стати енергетичною компанією з нульовими викидами, – цитує Splash представника Shell. - Ми інвестуємо мільярди доларів у низьковуглецеву енергію, включаючи зарядку електромобілів, водень, поновлювані джерела енергії та біопаливо».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка