GIZ виділив кошти на тепломодернізацію пологового будинку у Чернігові

У Чернігові тепломодернізують пологовий будинок за 600 тис євро.

Пілотний проект з комплексної термомодернізації комунального закладу реалізують у рамках програми з технічної допомоги "Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях", яка реалізується Німеччиною в Україні через Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ у 2019 році, передає newvv.net

Збудований на початку 1980-х років пологовий будинок має 5 поверхів і не зовсім просту конфігурацію. Для обігріву приміщень об’ємом майже 50 тис. м3 щороку витрачають майже 4 млн гривень.

Горище та стіни будівлі утеплять негорючим матеріалом – базальтовою ватою та вдосконалять систему теплопостачання, розповів заступник начальника міського управління капітального будівництва Олександр Макаров.

«У пологовому будинку частково замінять однокамерні металопластикові вікна, які мінялися починаючи з 2000 року і нині вже не відповідають нинішнім нормам по збереженню тепла, - говорить він. - Загалом замінять 25% вікон: у застарілих конструктивно будуть залишати основу і міняти тільки склопакет - проектант це передбачить».

Також після утеплення стін корпус пологового будинку пофарбують у різні кольори і встановлять освітлення.

Примітно, що хід робіт контролюватимуть німецькі фахівці.

На пілотний проект GIZ надає грантові кошти у сумі 300 тис. євро при умові не меншого співфінансування з бюджету обласного центру. Наразі Чернігів вже отримав перший транш на реалізацію цього проекту у розмірі 120 тис. євро та розпочав проектування.

Проект планують реалізувати протягом 2019 року.

За словами Олександра Макарова, пологовий будинок весь час буде працювати в повному обсязі. «Ніякого виселення чи незручностей для пацієнтів не буде: поверхів чи корпусів не перекриватимуть, - говорить він. - У договорі з підрядником буде прописана умова, що всі роботи проводяться в рамках працюючого закладу».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка