GE друкуватиме на 3D-принтері бетонні основи для вітрогенераторів

Американський концерн General Electric має намір друкувати на 3D-принтері бетонні основи для щогл вітрогенераторів, висота яких сягає до 200 метрів.

Проект General Electric Renewable Energy - підрозділ GE, що спеціалізується на рішеннях у сфері створення екологічно чистої електроенергії на основі відновлюваних джерел – реалізує спільно з COBOD і LafargeHolcim, передає ТАСС

Традиційно висота щогл вітряних турбін, зроблених з бетону, не перевищує 100 метрів, оскільки максимальний діаметр основи становить всього 4,5 метра через обмежені можливості транспортування.

Завдяки новій технології це обмеження можна буде подолати, що дозволить підвищити рівень вироблення електроенергії більш ніж на третину. Зазвичай вітрогенератори висотою 80 метрів виробляють до 15,1 ГВт-год на рік, в той час як турбіни висотою 160 метрів щорічно генеруватимуть до 20,2 ГВт-год.

"3D-друк деталей з бетону є дуже перспективним напрямком, оскільки забезпечує велику гнучкість у розробці дизайну і, тим самим, дозволяє розширити будівельні можливості, - зазначив керівник відділу досліджень і розробок LafargeHolcim Еделіо Бермехо. - Ми очікуємо, що даний новаторський проект дозволить підвищити рівень економічної ефективності при будівництві вітряних електростанцій і прискорить процес переходу на відновлювані джерела енергії".

В рамках співпраці GE Renewable Energy надасть експертні знання у сфері проектування, виробництва і комерціалізації вітрових турбін, в той час як COBOD займеться автоматизацією робототехніки і 3D-друку, а LafargeHolcim - проектуванням і обробкою бетонного матеріалу.

Очікується, що зниження виробничих витрат і витрат на логістику прискорить процес поширення і будівництва вітряних електростанцій. Перший прототип деталі вже був успішно надрукований у жовтні 2019 року у Копенгагені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка