G20 уклала першу міжнародну угоду щодо боротьби з пластиком в океані

16 червня в Японії міністри з охорони навколишнього середовища країн «Великої двадцятки» уклали угоду щодо скорочення пластикових відходів в світовому океані. Це перша міжнародна угода, дотримуватися якої будуть на добровільних засадах, пише DW.

У договорі сформульовані загальні для всіх правила з боротьби із пластиковим забрудненням, заявив міністр охорони навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада після закінчення дводенної зустрічі, в якій брали участь його колеги з країн G20. В угоді прописані конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачена підтримка інновацій в цій галузі і поліпшення наукових методів аналізу і спостереження. У той же час деякі формулювання угоди залишаються вельми розпливчастими, а її виконання буде здійснюватися добровільно. Крім того, раз на рік передбачається випускати звіт про те, як просувається робота.

«Угода, досягнута на саміті G20 – лише перший крок до вирішення проблеми, недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії», – заявили в японському відділенні Greenpeace. Необхідно прийняти обов'язкові для всіх правила з боротьби із пластиковими відходами з чітко прописаними цілями та планом дій.

Щорічно світовий океан приймає близько восьми мільйонів тонн пластикового сміття. Найбільшу небезпеку становить мікропластик – частинки розміром менше п'яти міліметрів, проникають в організми морських мешканців і птахів. Вони можуть потрапляти і в людську їжу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: