У Маріуполі мають намір побудувати сміттєсортувальний комплекс потужністю 126 тис тонн на рік

У Маріуполі планують побудувати сміттєсортувальний комплекс потужністю 126 тис. тонн сміття на рік.

Об'єкт мають намір звести у рамках проекту поводження з відходами, який комунальне підприємство "Полігон ТПВ" розробляє спільно з французькою компанією "Beten ingenierie" відповідно до європейських стандартів. 


«Головна мета – знизити до мінімуму захоронення сміття на міському полігоні, - пояснює менеджер компанії "Beten ingenierie" Квентін Бланж. – Це робитиметься завдяки вторинному використанню твердих побутових відходів і збільшенню їх утилізації до 60%».

На даний момент французька компанія веде розробку концепції у сфері поводження з відходами у Маріуполі, яка передбачатиме впровадження найкращих європейських практик з моменту утворення відходівдо моменту їх переробки чи утілізації. Також аналізуються варіанти адаптації запропанованих сценаріїв до особливостей міста.

"Зараз також проводиться оцінка розробленого нами проекту з будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів із сміттєсортувальним комплексом, - пояснює директор КП "Полігон ТПВ" Віктор Азізов. - Сподіваємося, що проект успішно пройде екпертизу щодо можливості удосконалення, у вересні-жовтні ми отримаємо позитивний висновок і вже зможемо готуватися до будівництва".

Комплекс буде одним з найбільших в Україні - його проектна потужність становитиме 126 тис. тонн сміття на рік, додав він.


Компанія "Beten ingenierie" прагне знайти можливість не підвищувати тарифи на сміття.


Незабаром екопроект представлять громадськості. В обговоренні будуть брати участь міська влада, громадські активісти, представники муніципалітету і небайдужі маріупольці.


Затвердити остаточний варіант майбутнього сміттєсортувального комплексу з переробки твердих побутових відходів мають намір до кінця 2019 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка