Французький стартап розробив антиблікове скло, яке збільшує ефективність сонячних панелей на 12%

Французький стартап розробив всеспрямоване антиблікове скло, яке збільшує ефективність сонячних панелей на 12%.

Проект реалізує компанія Edgehog Advanced Technologies, передає ecotechnica.com.ua.  

«Ми об'єднали цілий ряд ноу-хау, щоб створити «елюмінарне» скло для сонячних панелей -наноструктуру безпосередньо на склі, яка дозволяє йому пропускати світло, що падає під будь-яким кутом», - пояснює генеральний директор Edgehog Advanced Technologies Фаб'єн Дозу. – Це відкриває нову епоху у сфері просвітлення оптики».   

Як зазначають розробники, завдяки антибліковому склу річне вироблення електроенергії у фотоелектричного модуля може бути збільшене на 6-12%.

«Фотоелектричні модулі, оснащені склом з нашим покриттям антивідблиску, розкривають свій потенціал не тільки опівдні, коли сонце знаходиться у зеніті, але і на початку, і у кінці дня, тим самим робочий діапазон сонячних панелей розширюється, - сказав генеральний директор компанії Фаб'єн Дозу. - При перпендикулярному падінні світла на фотопанель виграш за кількістю виробленої електроенергії при установці нашого скла становить 4-5%, а на початку і в кінці дня, коли потреба в електриці найбільш висока, може вироблятися на 25% більше енергії».


Заснований у 2018 році стартап Edgehog застосовував спочатку свої технології у плоских дисплеях, у тому числі, смартфонів, і у оптиці. «Сонячна енергетика може отримати від цього ще більш багатообіцяючу користь за рахунок вирішення двох важливих проблем: підвищення ефективності сонячної панелі і спрощення її очищення та обслуговування», — пояснив він.

Технологічні та біоміметичні інновації Edgehog можуть поширюватися за ліцензією як серед виробників скла, так і серед виробників сонячних панелей, продовжує Фаб'єн Дозу, додаючи, що стартап виробляє у невеликих кількостях «елюмінарне» скло для аерокосмічної галузі та сфери виробництва оптичних приладів.

Наразі Edgehog Advanced Technologies намагається налагодити партнерські відносини з виробниками сонячних панелей і скла для них. «Ми стикаємося з недовірою великих фірм, які працюють у сонячній енергетиці, до того ж при створенні нової технології існує проблема відповідності міжнародним стандартам тестування, яка іноді викликає нерозуміння з боку майбутніх клієнтів або небажання співпрацювати - пояснює він. – В даний час ми знаходимося в процесі завершення нашого чергового раунду фінансування і відкриті для партнерства та інвестиційних можливостей».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка