Французькі інженери удосконалили водневий катамаран електрогенеруючими вітрилами

На єдиному у світі повністю автономному катамарані, що працює за рахунок енергії водню, підвищать потужність генеруючої установки у тому числі і завдяки електрогенеруючим вітрилам.

Проект реалізує компанія Energy Observer Developments, в якій працює 200 техніків та інженерів, передає vpk.name

Електрогенеруючі вітрила "Ocean Wings" мають особливу конструкції для вироблення додаткової електроенергії.

EnergyObserver створювався на підприємстві в Сен-Мало (Бретань, Франція) як гоночний катамаран. Однак потім 30,5-метровий корабель був оснащений двома вітровими генераторами британської фірми Quiet Revolution з роторами вертикального типу, сонячними панелями площею 130 кв. м, електродвигунами з рекуперативною функцією та установкою для отримання водню і виробництва електроенергії, очевидно паливними елементи з полімерною мембраною, які застосовуються на підводних човнах.

Корабель забезпечує себе енергією шляхом отримання водню з морської води методом електролізу. З допомогою електричного струму відбувається розщеплення молекул води на складові частини водень і кисень. Отриманий таким чином, рідкий водень зберігаються на кораблі в балонах, виготовлених з алюмінію і вуглецевого волокна, під тиском близько 350 бар.

Енергію отримують від сонця і вітру, а водень є акумулятором. З газоподібного водню виходить тепло і електрику. Теплова енергія використовується для опалення та водопостачання житлових приміщень катамарана. Електрична - для роботи системи автоматики і двох електромоторів, які приводять судно в рух.

Такий спосіб отримання палива абсолютно нешкідливий для навколишнього середовища. Коли рівень заряду акумуляторних батарей знижується до 30%, система автоматизованого управління енергосистемою судна запускає генерацію електроенергії з системи довгострокового зберігання на основі водню.

В результаті тепер судно працює виключно на екологічно чистій відновлюваній енергії.

Є на судні і аварійний дизель-генератор, наявність обов'язкова для морських суден. Втім, потужності його вистачить тільки для підживлення системи управління в разі інциденту.

Остаточний удосконалений варіант Energy Observer планують створити у 2022 році.

Цей проект хочуть зробити інвестиційно привабливим, щоб згодом у французькому регіоні Бретань створити ціле підприємство з виробництва так званого "зеленого" водню - палива для різного роду "екологічних" двигунів.

Про вартість проекту поки не повідомляється.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка