Французька компанія представила проект сміттєпереробного заводу у Львові

Французька компанія Egis презентувала остаточний проект майбутнього сміттєпереробного заводу, який влітку почнуть будувати біля очисних споруд «Львіводоканалу» на вулиці Пластовій, пише Львівський портал.

За словами керівника проекту та спеціаліста у сфері поводження з ТПВ компанії Egis Крістофера Раунда, у проекті врахували різні підходи до переробки відходів. Економічна частина проекту вже готова, фахівцям залишилося доопрацювати технологічну. На сміттєпереробний завод потраплятимуть в основному змішані відходи, тобто не відсортовані львів’янами. В подальшому, сортування було б бажаним, але проектували завод, розраховуючи на відсутність культури сортування у містян. Складатиметься комплекс із двох частин: механічної та біологічної обробки. Механічна частина розділятиме органічні і неорганічні відходи. Зі сміття, що потраплятиме на завод, спершу відбиратимуть великогабаритні відходи та небажані елементи, які не мають потрапити на сортувальну лінію. Далі за допомогою спеціальних сит-барабанів (на фото нижче) відокремлюватиметься дрібніша фракція, яка піде на компостування. В основному, це органіка. Крупнішу фракцію сортуватимуть вручну.

Наступний етап – це компостування відсіяної вторсировини та залишків. Під час цього етапу зі сміттєвої маси відберуть залишки металу, розділять крупніші та дрібніші відходи. Все сміття, що залишиться після цих двох етапів, відправлятимуть для захоронення на полігон. Таких відходів, за попередніми оцінками, буде до 35%.

Також на зводі планують створити окремий цех для виробництва паливних відходів – RDF. На паливні відходи перетворюватимуть залишки ручного сортування вторсировини. Для відходів, які збираються в окремих сміттєвих баках (пластику, скла, паперу), працюватиме автоматизована сортувальні лінія. Щороку їх планують відсортовувати близько 70 тис. тонн. Усі ланки заводу будуть під закритим дахом, у приміщеннях працюватиме система фільтрації повітря. За рік комплекс перероблятиме 250 тисяч тонн змішаних відходів в рік. Переробка 1 тонни сміття коштуватиме до 1 тисячі гривень.

Щоб реалізувати цей проект, а також провести рекультивацію Гибовицького сміттєзвалища, очистити гудронні озера, облаштувати новий полігон ТПВ, Львівська міська рада візьме 35 мільйонів євро позики у ЄБРР, з яких 10 отримає від банку грантом. Для завершення розпочатих проектів ЛМР візьме ще один кредит у Європейському інвестиційному банку на суму 46 мільйонів євро. Спочатку місто планувало позичати 76 мільйонів. Ще близько 2 млн євро для старту підготовчих робіт з будівництва переробного комплексу передбачено у міському бюджеті Львова на 2018 рік.

 Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка