Французи отримають за утилізацію старої машини 2500 євро

Французам планують видавати за утилізацію старих автомобілів 2,5 тисячі євро.

Ініціатива стала поправкою до законопроекту про клімат, спрямованого на скорочення викидів парникових газів на 40% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року, законодавці у Національних зборах — нижня палата парламенту — схвалили у ході попереднього голосування 10 квітня, передає forbes.com

За позбавлення від старих машин власники можуть отримати €2,5 тисячі, які належить витратити на електричний велосипед, проїзний для громадського транспорту або абонемент в автопрокат.

Якщо французький парламент остаточно затвердить поправки, Франція може стати першою країною, що пропонує людям поміняти машини на електровелосипеди.

«Вперше Національний уряд визнав, що рішення для більш чистої планети полягає не у тому, щоб зробити автомобілі більш зеленими, а у тому, щоб зменшити їх кількість, - сказав Олів'є Шнайдер, президент Французької федерації велосипедистів. - У багатьох французьких сім'ях більше однієї машини, причому одне з сімейних авто зазвичай дуже старе, тепер є надія, що люди почнуть позбавлятися від старого транспорту на користь вантажних, складних або електричних велосипедів, або стануть частіше їздити на громадському транспорті».

Запропонована міра була схвалена Кевіном Майном, генеральним директором Cycling Industries Europe, галузевої лобістської групи. "Французька Національна Асамблея послала важливе послання урядам усього світу, - сказав він. - У планах відновлення та зміни клімату не повинно бути схем утилізації автомобілів, які не включали б можливість покупки велосипедів».

Французька Асамблея дала зрозуміти, що електровелосипеди повинні замінити транспортні засоби.

Все більше число французьких міст вводять або розширюють зони з низьким рівнем викидів, або zone à faible émission (ZFE), де бензинові автомобілі заборонені.

"Багато французьких сімей мають стільки ж автомобілів, скільки і членів сім'ї, - сказав Шнайдер. - Дуже часто одна з цих машин дуже стара, а тепер є надія, що вони куплять складний велосипед або вантажний велосипед».

Попередні схеми утилізації автомобілів прибирали старі автомобілі з вулиць, але заохочували автомобілістів купувати замість них нові, так що скорочення числа належних їм автомобілів не відбувалося.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка