Франція заборонила знищувати непроданий дизайнерський одяг

Парламент Франції заборонив компаніям, що виробляють дизайнерський одяг і предмети розкоші, знищувати непродані або повернуті речі.

Про це йдеться у законі про відходи, прийнятому у четвер, 30 січня, передає suspilne.media

Закон також поширюється на електротовари, засоби гігієни і косметику, які тепер потрібно переробляти, віддавати на благодійність або використовувати повторно.

Законопроект, що містить 130 статей, був остаточно прийнятий після того, як Національні збори – які прийняли його дев'ять днів тому – і верхня палата, Сенат, досягли угоди.

Щороку у Франції знищується або викидається понад 650 мільйонів євро нових споживчих товарів. У статті "забруднювач платить" компанії будуть зобов'язані фінансувати знищення відходів, які вони створюють. Це вимагає від виробників тютюну платити за утилізацію недопалків з наступного року, а також зачіпає тих, хто робить іграшки, Спортивні товари, товари для дому та саду, а також будівельні матеріали з 2021 року.

Наразі у країні вже діє закон, що забороняє супермаркетам викидати непродані продукти і змушує їх передавати товари благодійним організаціям.

Законопроект про боротьбу з відходами та циркулярною економікою вимагає від виробників, імпортерів та дистриб'юторів, включаючи онлайнові фірми, такі як Amazon, пожертвувати непродовольчі товари, за винятком тих, які становлять загрозу для здоров'я або безпеки.

Він націлений на те, щоб весь пластик підлягав вторинній переробці до 2025 року і на 50% скоротити використання одноразових пластикових пляшок в наступному десятилітті. Ресторани швидкого харчування і закусочні повинні будуть відмовитися від використання пластикових контейнерів найпізніше до 2023 року, аптекам рекомендують продавати ліки в індивідуальних дозах для кожного покупця.

Французький політик Араш Дерамбарш, який є ініціатором закону 2016 року, що змушує супермаркети жертвувати їжу замість того, щоб викидати або знищувати її, заявив, що новий закон "сповнений благих намірів, але половинчастих".

"Сьогодні, завдяки нашому закону про харчові відходи, будь-який супермаркет, який відмовляється жертвувати їжу, може бути оштрафований на 10 тисяч євро, - зауважив Араш Дерамбарш. - У новому ж законі немає штрафів, а коли немає покарання, люди просто проігнорують закон".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка