Франція заборонила харчові контейнери з полістиролу

У Франції ввели заборону на харчові контейнери з полістиролу.

Країна відмовилася від неекологічної упаковки з 1 липня, передає ecosphere.press

Посуд з полістиролу схожий на пінопласт, оскільки він одночасно тендітний і жорсткий, легко тріскається, а при контакті з гарячим деформується. При цьому виділяється отруйна речовина - стирол.

Упаковки з полістиролу у Франції можна побачити повсюдно, хоча цей вид пластика далеко не найбезпечніший для здоров'я людини. Зазвичай в полістиролові контейнери складають їжу або пакують яйця або овочі.

Справа в тому, що разове потрапляння стиролу в організм людини шкоди не завдасть, але якщо постійно харчуватися гарячою їжею з полістиролових контейнерів, небезпечна речовина поступово накопичуватиметься в організмі. Надалі це може призвести до порушень у роботі нирок і печінки.

Ще 1 січня 2021 року у Франції було прийнято закон про багатооборотну економіку та боротьбу з марнотратним споживанням, який передбачає, зокрема, скорочення пластикового забруднення.

Протягом шести місяців - до 1 липня - діяв "період толерантності", коли ресторанам і магазинам дозволялося витратити свої останні запаси одноразового пластику. Тепер же заборона набула чинності, і закладам доведеться відмовитися від полістиролу на користь більш екологічного матеріалу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка