Франція виділила 560 тисяч євро на будівництво energy storage в Україні

Міністерство економіки та фінансів Франції надало 560 тисяч євро для будівництва першої в Україні системи еnergy storage(енергонакопичувач) для балансування сонячних і вітрових електростанцій станцій.

Офіційний лист щодо виділення гранту передала керівнику «Укренерго» Всеволоду Ковальчуку Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон 31 січня, передає ua.energy.

Проект реалізуватиметься у партнерстві з французькими R'eseau de Transport d''Electricit'e (RTE) і її "дочкою" RTE International, яка у найближчі півроку розроблятиме техніко-економічне обґрунтування та технічні завдання для подальших робіт. Передбачається, що потім визначать можливу вартість будівництва, створять модель майбутньої системи зберігання, а також дорожню карту із переліком необхідних заходів.

Проект EnergyStorage має велике значення для майбутнього розвитку української енергетики та її інтеграції з енергосистемою континентальної Європи, зазначають в Укренерго.

«Однією із вимог інтеграції нашої країни до ENTSO-E є забезпечення необхідного обсягу первинного регулювання частоти, - пояснюють у компанії. – До того ж збільшення обсягів виробництва вітрової та сонячної електроенергії вимагає будівництва додаткових високоманеврових потужностей у відповідності з екологічними вимогами європейських країн – і енергонакопичувачі можуть вирішити це завдання».

Метою пілотного проекту EnergyStorage є випробування методів балансування сонячних і вітрових електростанцій, кількість яких в ОЕС України стрімко зростає. За прогнозами, до 2035 року питома вага «зеленої» енергетики в енергобалансі становитиме близько 25%.

«RTEInternational надаватиме консультаційну підтримку для розвитку української енергосистеми відповідно до міжнародних стандартів, - зазначив Ніколя Бреам, керівник RTE-International. - Ми залучатимемо до співпраці лідерів у сфері енергонакопичувальних технологій – французькі компанії Saft, Bluesolutions, CleanHorizon та Entech».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: