Франція надасть 64 млн. євро для покращення питної води у Маріуполі

Півмільйона жителів Маріуполя забезпечать якісною та безпечною питною водою – договір щодо офіційної підтримки проекту з постачання питної води днями було підписано між урядами України та Франції. Угода передбачає виділення французьким урядом 64 млн євро на підтримання інвестиційного проекту за участю Маріупольської міської ради. Цей проект – пілотний для всієї України.

Існуюча схема водопостачання Маріуполя застаріла та потребує значних коштів для ремонту та модернізації. Внаслідок військових дій в регіоні, був пошкоджений основний канал водопостачання міста. Нині водопостачання Маріуполя здійснюється з резервного Старокримського водосховища, якість води якого не відповідає стандартам. Понад 3 роки жителі міста отримують неякісну воду, ціна якої значно перевищує середньо українські показники.

Проект покликаний вирішити питання використання альтернативного джерела водопостачання, мінімізувати втрати води і поліпшити її якість. Також у місті збудують фільтрувальні станції, водозабори та оновлять застарілу мережу. Згідно документу, Франція надасть кошти, які «покриють» 100% проекту з водопостачання Маріуполя. Так, на 70% придбають товари і послуги у французької сторони, а на 30% – українські або іноземні товари. Також кредит включає 1,2 млн євро на фінансування допомоги по управлінню проектами. Процентна ставка складе всього 0,08% річних, а пільговий період 10 років.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка