Франція хоче отримувати 50% енергії з відновлюваних джерел

Головними напрямками трансформації енергетики у Франції передбачається втримування виробництва атомної енергетики на постійному рівні і розширення системи генерації енергії за допомогою відновлювальних джерел. Для зменшення емісії СО2 буде розширюватися використання електротранспорту.

Французький парламент опрацьовує урядовий проект енергетичних змін, котрі повинні ввійти в дію в другому півріччі 2015 року. Головний енергетичний напрямок Франції передбачає фіксування незмінного рівня атомної генерації на рівні 62,3 ГВт. Саме стільки зараз є генерації з відновлювальних джерел (ВДЕ).  

Співвідношення атомної енергетики повинно зменшитися до 2025 року з 75 до 50%. Але це не буде за рахунок зменшення атомних блоків, а за рахунок росту ВДЕ. Три роки тому, кандидуючи в президенти, Francois Hollande, обіцяв закриття найстаршої французької атомної електростанції Fessenheim. Новий погляд уряду не передбачає цього кроку, адже передбачається встановлення там найновішого реактора EPR. Уряд вважає, що закриття цієї електростанції з двома блоками, не є найкращим варіантом. Кращим виходом було б закриття двох блоків на тих атомних станціях, де є 4 чи 6 блоків. Найстаріша станція пройшла ґрунтовну коштовну модернізацію після трагедії в Японії.

8.jpg

Політика Європейського Союзу в справі зниження емісії не торкається енергетичного сектору Франції, адже тут домінують атомні та гідроелектростанції. Головним джерелом емісії у Франції є автомобілі та обігрівання будинків. Тому йдуть інтенсивні розробки над окупністю і параметрами електроавтомобілів та ефективністю акумуляторів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: