Франція допоможе Україні збудувати сонячні електростанції в Чорнобильській зоні

Уряд Франції надасть фінансову і технічну допомогу Україні для реалізації проекту з розміщення сонячних електростанцій потужністю 1200 МВт в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, передає УНІАН.

«Є принципова згода уряду Франції виділити фінансування, щоб допомогти Україні в розробці техніко-економічного обґрунтування для проекту будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. Спільне бачення проекту буде розроблено за допомогою французьких фахівців до кінця цього року», – написав на своїй сторінці в Facebook віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон.

До жовтня цього року «Укренерго» має розробити схему електромереж в Чорнобильській зоні, що мають забезпечити підключення 1200 МВт сонячних потужностей. Кістіон називає цей проект найважливішим для країни, «який дозволить втричі збільшити загальний обсяг сонячної генерації в Україні».Ще наприкінці серпня минулого року Держагентство з управління зоною відчуження повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. В квітні цього року з’явилася інформація, що невелику СЕС в Чорнобильській зоні почала будувати українська компанія. А наприкінці липня в Фонді держмайна повідомили про наміри здати в оренду на 40 років частину споруд площею 2,5 млн. кв. м для будівництва сонячної електростанції потужністю 100 МВт.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка