Франція додасть 3,7 ГВт сонячної потужності завдяки допомозі Євросоюзу

Франція встановить сонячні електростанції загальною потужністю 3,7 ГВт завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу у розмірі 5,7 млрд євро.

Фінансування схвалене Європейською комісією дозволить країні збільшити портфель потужностей з відновлюваних джерел енергії і досягти своєї мети щодо скорочення викидів вуглецю до 2030 року, передає world-energy.org

"Спрямування 5,7 мільярда євро на будівництво невеликих сонячних установок ще більше допоможе Франції у її переході до екологічно стійкого енергопостачання, - заявила Маргрете Вестагер, єврокомісар з питань конкуренції. – Ці інвестиції доповнять ще одну французьку схему вартістю 30,5 млрд євро для підтримки виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, яку комісія схвалила минулого місяця».

Франція поставила перед собою мету до 2030 року виробляти 33% всієї своєї енергії з відновлюваних джерел на шляху до кліматичної нейтральності до 2050 року, і очікується, що невеликі сонячні енергетичні установки допоможуть прискорити перехід і розширити участь споживачів у пом'якшенні наслідків зміни клімату і переході до енергетики.

Проекти, які передбачають встановлення на будівлях сонячних станцій потужність до 500 кВт, мають право на отримання фінансування до 2026 року. Згідно із заявою, підтримка надаватиметься у вигляді пільгового тарифу - тобто гарантованої ціни за вироблену електроенергію - протягом двадцяти років.

Фінансова підтримка буде надана розробникам проектів без проведення тендеру.

Комісія надасть цю допомогу у рамках керівних принципів державної допомоги у галузі охорони навколишнього середовища та енергетики 2014 року, в яких передбачається, що країни повинні розширювати свій портфель відновлюваних джерел енергії з найменшими витратами для платників податків.

За даними Європейської Комісії, без допомоги та державної підтримки Франція щосили намагається розширити свій портфель відновлюваних джерел енергії. Надання такого фінансування допоможе блоку досягти своєї "зеленої угоди" і відповідати 55 цілям дій в області клімату, які включають скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року і виробництво 40% енергії з відновлюваних джерел.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка