Формула 1 перейде на паливо з відновлюваних джерел

У 2023 році команди Формули 1 повністю перейдуть на паливо нового типу, що отримується з відновлюваних джерел.

Нововведення впроваджується у рамках спільної програми Формула 1 і FIA, оголошеної у листопаді минулого року і спрямованої на те, щоб до 2030 року зробити чемпіонат екологічно нейтральним, передає f1news

"Наша мета в тому, щоб утримати паливні компанії у Формулі 1, при цьому вони теж повинні підтримати наш план, - заявив Жиль Симон, технічний директор FIA. - Тому ми хочемо дозволити їм йти власним шляхом - за однієї умови: технології, які вони впроваджують, повинні бути екологічно орієнтованими, а паливо має стати вуглецево-нейтральним".

За словами Жиля Симона, щоб прискорити темп науково-технічних досліджень у цій галузі, FIA і Формула 1 готові прискорити конкуренцію між постачальниками палива. "Це теж може привести до появи абсолютно нових технологій, - переконаний він. - Ми хочемо домогтися, щоб всі подібні розробки і процеси були екологічно орієнтованими".

Початковий план полягав у тому, щоб до 2021 року вміст палива, одержуваного з відновлюваних джерел, в гоночному бензині досяг 10%, але ситуація змінилася через пандемію коронавірусу, і перехід на новий технічний регламент відкладений ще на рік. За цих обставин FIA посилила свої екологічні вимоги.

"У 2022 році вміст біопалива вже досягне 20%, але ми хочемо, щоб до 2023 року паливо, яке використовується у Формулі 1, стало на 100% екологічно стійким, - підтвердив Жиль Симон. - Всі чотири виробники двигунів запевнили, що готові піти цим шляхом, якщо ми зможемо продемонструвати, що він реалістичний – отож, ми зараз вивчаємо межі можливого, а також досліджуємо, які параметри нам належить змінити".

Повністю поновлюване паливо повинно мати найвищий стандарт якості, продовжує Жиль Симон. «Це складний процес, що вимагає проведення масштабних стендових випробувань і залучення великої кількості інженерів, - говорить він. - На початковій фазі виробництво синтетичного палива, безумовно, буде обходитися дорого, але ми поки тільки приступаємо до цієї програми і хочемо довести, що її реалізація можлива».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка