Ford и McDonald’s розробили пластик з кавових відходів

Американські відділення Ford і McDonald's запустили спільний проект з виготовлення полімерних композитів з лушпиння кавових зерен, одержуваного під час обсмажування. Матеріали будуть використовувати для створення різних деталей інтер'єру і елементів підкапотного простору, інформує Motor.

Дослідження Ford показало, що кавове лушпиння – ідеальний матеріал для армування пластиків. Раніше його просто викидали або використовували для виготовлення добрив, але зараз знайшли застосування в автомобільній галузі.

Технологія проста: сировина нагрівається до високої температури в низькокисневому середовищі, змішується з полімером і іншими добавками, а на виході отримуються гранули, які можна використовувати для формування деталі.

«Кавовий» композит, за словами Ford, відповідає вимогам до матеріалів для корпусів фар, елементів салону і моторного відсіку. Такі деталі на 25% легші звичайних і для їх виготовлення потрібно на 20% менше енергії. У біополімера навіть кращі теплові властивості, ніж у існуючих матеріалів.

Постачальником сировини для «Форда» виступить McDonald's. А метою проекту стане наближення до економіки замкнутого циклу, тобто господарської діяльності, заснованої в тому числі на вторинній переробці відходів.

При цьому Ford вже не вперше звертається до теми повторного використання органіки. У 2007 році американський виробник разом з Lear Corporation розробив технологію виготовлення набивання сидінь з сої. У 2014 році для дрібних пластикових деталей використовували шкірку, стебла і насіння томатів. З 2016 року компанія отримала композит з відходів агави, що залишаються при виробництві текіли.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка