Фонд енергоефективності компенсує жителям багатоповерхівок до 70% витрат на термомодернізацію

Фонд енергоефективності компенсує 500 об’єднанням співвласників багатоповерхових будинків до 70% витрат на термомодернізацію.

Енергоефективність будинків мешканці ОСББ можуть підвищити у рамках програми «Енергодім», передає kosatka.media

Максимальний відсоток відшкодування - 70% від загальної суми проекту комплексної термомодернізації - отримають 500 ОСББ, які приєднаються до програми першими, решті проектам буде компенсовано 40-50% витрат на енергоефективність.

ОСББ можуть вибрати один з двох пакетів термомодернізації: пакет А "Легкий", який включає відносно недорогі енергоефективні заходи з високим рівнем окупності інвестицій(перш за все, модернізація інженерних систем будівлі: установка лічильника теплової енергії, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна котла, теплоізоляція або заміна трубопроводів) та пакет Б "Комплексний", який включає всі заходи пакету А (якщо вони не були впроваджені раніше), а також утеплення стін, даху, горища, підвалу, заміна або ремонт зовнішніх дверей, вікон і балконів в місцях загального користування.

Максимальний термін, коли ОСББ може отримати всі транші від Фонду енергоефективності, становить 12 місяців для проекту «Легкий» і 24 місяці для проекту «Комплексний».

Зараз по обох пакетах ОСББ можуть отримувати поетапне фінансування від Фонду. Середня вартість проекту «Легкий» становить 1,6 млн грн, а проекту «Комплексний» – 8,3 млн грн. Фонд енергоефективності відшкодовує ОСББ 40% вартості робіт і матеріалів для пакету А і 50% – для пакету Б. Крім того, для перших 500 ОСББ, які візьмуть участь у програмі Фонду, відшкодовуються додаткові 20%. Враховуючи, що 310 заявок від ОСББ вже прийняті, "бонусною" пропозицією можуть скористатися ще 190 ОСББ.

"Від 310 ОСББ прийняті заявки і для цих проектів вже зарезервовано близько 1,4 млрд гривень у Фонді енергоефективності, ще 190 можуть це зробити найближчим часом, - зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. - Мешканці термомодернізованих багатоквартирних будинків зможуть зменшити свої видатки на тепло принаймні вдвічі».

Найактивнішими регіонами України, населення яких бере участь у програмі "Енергодім", є Волинська (67 заявок), Львівська (32 заявки) та Миколаївська (28 заявок) області.

За словами Олексія Чернишова, потенційно отримати 40-50% компенсацію витрат на термомодернізацію наразі можуть півтори тисячі ОСББ.

Програма «Енергодім» стала результатом співпраці Фонду енергоефективності з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН), та фінансується із держбюджету України, коштів ЄС та уряду Німеччини. Щорічно на «енергоефективні» гранти з держбюджету заплановано виділяти 1,6 млрд грн. ЄС та уряд Німеччини виділили 100 млн євро (80 млн євро – від ЄС і 20 млн євро – від Німеччини).

Участь у програмі “Енергодім” можуть брати лише багатоквартирні будинки, де створено ОСББ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка