Фінські вчені створили білкове борошно за допомогою бактерій, води, енергії сонця та вітру

Фінські вчені навчились виробляти білок, використовуючи лише ґрунтові бактерії та гідроген, виділений з води.

На переконання дослідників з компанії Solar Foods, експериментальний завод якої запускають на околицях Гельсінки, білкове борошно - «солеїн» - незабаром конкуруватиме з соєю, передає bbc.com

Для виготовлення солеїну використовують грутові бактерії, які синтезують білок, споживаючи мінерали, зокрема, калій та натрій, вуглекислий газ з повітря та отриманий завдяки електролізу водень.

Електроенергію для виробництва водню компанія використовує з відновлювальних джерел - сонячних та вітрових електростанцій.

«Ключовим аспектом, який вирішить рентабельність проекту, буде ціна на електричну енергію», - пояснює  доцент університету Лаппеенранта, директор Solar Foods Пасі Вайнікка.

Солеїн виглядає як звичайне пшеничне борошно та містить 20-25% вуглеводів, 5-10% жирів та 50% білків. Він не має жодного смаку і може використовуватись як добавка до пирогів, морозива, макарон, хлібу, соусів та іншої їжі, а також використовуватись як корм для вирощування риби чи рогатої худоби.

«Технологія була створена ще у 1960-х роках та призначалася для космічної галузі, - зазначає директор Solar Foods Пасі Вайнікка. - Використання сонячної та вітрової енергії дозволить виробляти їжу майже з нульовими викидами парникових газів та вирішити велику кількість пов'язаних із землеробством проблем: до 2025 року витрати на виробництво солеїну можуть зрівнятися з собівартістю сої, для вирощування якої вирубують тропічні ліси».

У випадку організації масового виробництва солеїну, можна буде вирішити питання руйнівного впливу сільського господарства на довкілля та дати можливість виробляти продукти харчування навіть у тих місцях світу, де виробництво звичайних продуктів неможливе через природні умови.

Передбачається, що прототип заводу з виготовлення солеїну буде готовий до 2022 року. Остаточне рішення щодо інвестицій мають ухвалити у 2023 році, і якщо все піде за планом, перший завод введуть в експлуатацію у 2025 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка