Фінляндії потрібно 25 млрд євро в рік для переходу на «зелену» енергетику

До 2050 року Фінляндія зможе перейти на відновлювальну енергетику, побудувавши 100 тисяч сонячних та 8,8 тисяч вітряних електростанцій, повідомляє barentsobserver.com.

Як зазначають вчені з Технічного університету міста Лапеернанта, енергетичну інфраструктуру країни цілком реально перебудувати за 35 років, однак такий крок потребуватиме не лише значних зусиль, а й коштів.

Науковці дослідили вісім різних моделей повної відмови Фінляндії від викопного палива. Зокрема, розглядалися варіанти не тільки з різним співвідношенням атомної енергетики, поновлюваного біопалива та сонячної генерації, а також й без атомної енергетики взагалі.

За словами керівника дослідницької групи Ярмо Партанена, навіть в останньому випадку країна зможе забезпечити потреби в енергопостачанні на основі відновлюваних джерел.

Фінська модель неядерної, відновлюваної енергетики передбачає необхідність перетворення енергії, виробленої вітроенергетичними установками і сонячними панелями, у газ. За словами вчених, газ може накопичуватися і використовуватися на електростанціях в разі необхідності. Реалізація цього задуму дозволить вирішити проблему надлишку сонячної енергії у літній період і її нестачі у інші пори року, зауважують науковці.

Для переходу на повністю відновлювану модель Фінляндії необхідно розширити сонячну, вітряну та біопаливну енергетику, а також зробити відповідні інвестиції. За підрахунками вчених, використання і виробництво біопалива у країні потрібно збільшити вдвічі, а також побудувати 8,8 вітроенергетичних установок(зараз близько 260) та близько 100 тисяч сонячних електростанцій.

Як зазначає Ярмо Партанен, витрати на реалізацію кожної з восьми моделей формування безпечної щодо зміни клімату енергетики складають близько 25 млрд євро в рік, що на 7 мільярдів більше, ніж нинішні енерговитрати Фінляндії - 18 млрд. євро. Примітно, що згідно з прогнозами, остання сума може зрости до 21 млрд євро в рік вже через декілька років. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка