Фінляндія закликає громадян перетворити органічні відходи у біогаз для 90 тис автомобілів

Жителів Фінляндії закликають сортувати органічні відходи для виробництва біогазу для заправки автомобілів з газовим двигуном.  

Стати свідомими споживачами фінів спонукають у рамках загальнодержавної акції "Rakasta joka murua", яку запустило Міністерство навколишнього середовища з 29 жовтня до кінця 2021 року, передає yle.fi

«Фіни досить ліниві сортувальники - близько 60% харчових решток потрапляє у бак для змішаних відходів, а на сміттєспалювальних заводах від органіки немає ніякої користі, - зазначає Сір'є Стен з Міністерства навколишнього середовища. - Якби всі домогосподарства сортували біовідходи, то цього обсягу вистачило б на виробництво біогазу для 90 000 автомобілів з газовим двигуном і можна було б відмовитися від використання викопного палива».

Відомство прагне спонукати фінів до ефективної утилізації харчових відходів і скорочення їх обсягів за допомогою акції. Це пов'язано і з оновленнями в законі «Про відходи», завдяки яким майже у кожному будинку найближчим часом з'являться контейнери для органічного сміття.

Однак головною перешкодою залишається ставлення людей. Занадто багато хто вважає, що біовідходи не має сенсу виокремлювати.

Наразі у Фінляндії вже з'явилася значна мережа заводів з переробки відходів на біопаливо і компост. Зокрема, в еко-індустріальному центрі Яммяссуо в Еспоо з відсортованих у господарстві харчових відходів: бананової шкірки, кавової гущі і тому подібного, виробляють біогаз, який спалюють для виробництва електроенергії. «У день приходить від 40 до 50 вантажівок з відходами, – каже Крістоф Гарайс, начальник оперативного відділу столичної служби охорони навколишнього середовища HSY. - Можна було б переробити ще більше відходів, але проблема в тому, що люди не сортують органічні відходи».

Великих заводів не багато, близько п'яти, зате досить багато маленьких досить і їх число постійно зростає, так як люди все більше усвідомлюють плюси поновлюваних джерел енергії, пояснює Крістоф Гарайс.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка