Фінляндія побудує свою найпотужнішу сонячну станцію на 500 га занедбаних торфовищ

На півдні Фінляндії у болотистій місцевості планують побудувати сонячну електростанцію потужністю 500 МВт.

Проект СЕС для Паллонева розробляє компанія спеціального призначення ATP Palloneva Oy, а будуватиме Міжнародний консорціум, передає economics.segodnya.ua

"Протягом наступного року або у першій половині 2023 року будуть отримані відповідні дозволи, після чого надійде фінансування, - сказав Ард де Поот, власник нідерландської компанії De Vrije Wind BV, якій належить третина ATP. - Якщо все піде добре, будівництво електростанції почнеться у 2023 році, а закінчиться – у 2024 році".

Проект в даний час знаходиться на розгляді місцевої влади.

Сонячний парк займе 500 га занедбаних торфовищ. "Класифікація зонування цих районів забору торфу пов'язана з промисловою діяльністю, вплив сонячного і віттрового проекту буде значно нижчим, ніж видобуток торфу, - також пояснив він. - Наприклад, після будівництва електростанції важка техніки більше не буде їздити по району".

Будівництвом сонячної електростанції займається міжнародний консорціум, до якого входить нідерландська De Vrije Wind, фінські компанії Kaskisten Tuulivoima Oy і Kauhanummi Oy.

Консорціум націлений на залучення більшої кількості інвесторів і укладення угод про покупку електроенергії (PPA) з місцевими комунальними підприємствами і великими енергоємними компаніями. "Забезпечення одного або декількох PPA на 70% проектної потужності буде мати вирішальне значення для його подальшого розвитку", - заявив де Поот, додавши, що величезний об'єкт також може продавати частину електроенергії на спотовому ринку або використовувати її для виробництва зеленого водню.- На даний момент ми розглядаємо всі варіанти, і зберігання також розглядається".

Вирівняна вартість енергії проекту була оцінена Ард де Поотом менш ніж у 0,04 євро/кВт*год. "Великомасштабна сонячна енергія стає конкурентоспроможною з вітром у Фінляндії, і їх LCO тепер стають все ближче", - заявив він.

Оскільки проект буде розташований у болотистій місцевості, необхідно буде дотримуватись ряду технічних вимог. "Марко Нуммиярві вже працює над розробкою економічно ефективних рішень як для фундаменту, так і для монтажу каркасу", - додав де Поот.

Паллонева - болотиста місцевість у Фінляндії розташована у південній частині регіону Остроботнія, у південно-західній частині країни, у 280 км на північний захід від столиці Хельсінкі.

Район входить у бореальну кліматичну зону. Середня річна температура у цьому районі становить 1°C. Найтепліший місяць - липень, коли середня температура становить 16°C, а найхолодніший - лютий з -14 °C.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка