Фінляндія має намір стати вуглецево-нейтральною через 15 років

Фінляндія запланувала стати вуглецево-нейтральною країною до 2035 року.

Це одна з цілей нового уряду, передає yle.fi.

«Необхідно буде внести деякі зміни на законодавчому та податковому рівні, проте з технологічної та економічної точок зору це цілком реальна мета», - впевнений Маркку Оллікайнен, голова кліматичного комітету, до якого входять дослідники світового рівня.

Найбільша відповідальність лягає на плечі енергетичної промисловості, яка повинна скоротити або повністю відмовитися від використання кам'яного вугілля та індустріальних олив, запустити АЕС Олкілуото і збільшити частку використання енергії вітру.

Докласти значних зусиль до здійснення вуглецево-нейтральної мети маєавтопром, який має зменшити шкідливі вихлопи завдяки переходу на електромобілі і біопаливу. На додачу, Фінляндії необхідно скоротити приватний автопарк.

Найбільш складна ситуація з сільським господарством, яке найближчим часом не зможе істотно зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу. Найбільш ефективним заходом стало б зменшення споживання м'яса, проте це залежить вже безпосередньо від громадян. Також важливо збільшити масштаби природного поглинання вуглеводню, що означає заборону на використання торфу і вирубку лісу.

«Зникнення лісового покриву – це проблема для Фінляндії, - заявив професор Юрі Сеппяля. - У нинішній ситуації не можна збільшувати вирубки до тих пір, поки ми не зрозуміємо як працюють нинішні заходи щодо запобігання кліматичних змін».

Досвід Фінляндії у відмові від викопного палива може стати цінним експортним товаром, вважають експерти. «Наступний крок за політиками, - підкреслюють у кліматичному комітеті. - Оперативність - це козир Фінляндії, адже зараз багато країн розробляють рішення для боротьби зі зміною клімату».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка