Фінансування охорони довкілля: приклад для України

Українським муніципальним структурам та бізнесу доцільно придивитися до способів фінансування проектів на покращення стану довкілля, котрі використовують в сусідній Польщі. 

Тільки в 2013 році на проекти покращення навколишнього середовища використано суму еквівалентну $3,5 млрд, а для модернізації водопостачання - 1,2 млрд. Відмічається постійний річний ріст фінансування цих напрямків, котрий складає від 3 до 7%.

Читайте також: Україні потрібно понад 5 тисяч кооперативів відновлювальної енергії

Щоб впроваджувати необхідні роботи направлені на створення кращих умов проживання мешканців, залучаються кошти з різних джерел. Половину необхідної суми вкладають ініціатори екологічних проектів, в 2013 році ця частка склала 50,6%. Дофінансування в розмірі 22,1% відбулося з закордонних грошей. 18,9% коштів отримано з екологічних фондів та кредитів. Бюджет країни на ці цілі виділив тільки 7%.  

Проекти покращення водопостачання отримали більше коштів з бюджету – 22,1% і з закордону – 25,3%. Екологічні фонди дофінансували 19,9%, а власні кошти склали 31,5%. 

Читайте також: Про муніципальну енергетичну реформу в Україні

Чому важливо українським організаціям слідкувати за польським досвідом? Сусідня країна є членом Європейського Союзу, з котрим Україна підписала Угоду про асоціацію. Крок за кроком будуть впроваджуватися в Україні європейські норми, в т.ч. в галузі охорони довкілля та водопостачання. Структура використання коштів в євросоюзній країні на цілі проекти вказує на питання, котрі треба лобіювати в Україні – створення ефективних і відкритих екологічних фондів, котрі забезпечують 20% фінансування. Варто постійно моніторити міжнародні донорські фонди, з котрих можна отримати до 25% коштів. Той, хто активний в пошуку грошей, перший отримує їх для покращення екологічного середовища на своїй території.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка