Філіппінець розробив з відходів овочів і фруктів матеріал, який перетворює світло в електрику

Філіппінець розробив новий флуоресцентний матеріал, виготовлений з відходів фруктів і овочів, який збирає світло і перетворює його в електрику.

Aureus був винайдений 27-річним інженером Карві Ереном Мейгом з Університету Мапуа в Манілі, передає dailymail.co.uk

Розробка отримала першу в історії премію "Сталий розвиток" у рамках премії Джеймса Дайсона-2020.

Новий матеріал, виготовлений з перероблених відходів рослинництва, можна буде прикріпити до стін будівель для збору невидимих ультрафіолетових (УФ) променів.

"Я хочу створити кращу форму відновлюваної енергії, яка використовує світові природні ресурси, - сказав Мег. - Премія Джеймса Дайсона - це одночасно і початок, і кінець: вона поклала кінець багаторічним сумнівам в тому, що моя ідея знайде світову значимість».

Напівпрозорий матеріал піддається формуванню і довговічний, а також бореться з проблемою фруктових і овочевих відходів, які складають майже половину харчових відходів домашніх господарств, згідно з дослідженням 2018 року.

Органічні люмінесцентні сполуки з фруктів і овочів перетворюють УФ-випромінювання в видиме світло, яке передається сонячним панелям.

«Звичайні сонячні панелі не можуть поглинати ультрафіолетове світло - ось для чого мій винахід, - пояснює він. - Оскільки Aureus використовує ультрафіолетові промені, погода може бути або сонячною, або хмарною, і матеріал все одно буде генерувати електрику».

Органічні люмінесцентні сполуки з фруктів і овочів, такі як морква, є ключем до використання ультрафіолетового світла. Ця інновація також спрямована на вирішення зростаючої проблеми органічних харчових відходів з фруктів і овочів, які складають майже 50% продуктів харчування, що викидаються домашніми господарствами.

Aureus може перетворити будівлі у перенаселених містах у «вертикальні сонячні ферми», компенсуючи брак горизонтального простору.

Премія Джеймса Дайсона - це щорічна міжнародна премія у галузі дизайну, відкрита для студентів університетського рівня або недавніх випускників, заснована британським винахідником і мільярдером, який є найбагатшою людиною у Великобританії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка